Zegarek inspirowany samochodami wyczynowymi. Casio tworzy czasomierz dla Hondy

Honda i Casio współpracowały właśnie nad specjalnym chronografem z popularnej linii "Edifice". Zainspirowany niektórymi z najbardziej udanych wyczynowych samochodów Hondy, Edifice EQB-2000HR "Honda Racing Red Edition".

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Firmy od zegarków nie raz już współpracowały z firmami motoryzacyjnymi. Teraz przyszła kolej na Casio i Hondę, którzy wspólnie opracowali czasomierz z linii Edifice inspirowany modelami japońskiej marki. Zadebiutuje 30 września i kosztować będzie wyjściowo 77.000 jenów.

Zobacz wideo Nowa Honda Civic XI na pierwszym filmie

Zegarek będzie wyposażony w pasek z Alcantary z czerwonymi szwami i czerwoną podszewką. Jako inspiracja miały posłużyć siedzenia z Alcantary w samochodach Hondy Type R.

Kolejnym wzmocnieniem współpracy jest wygrawerowany napis Honda na kopercie, a logo HRC (Honda Racing Corporation) znalazło się na tarczy. Zegarek świętuje również 60. urodziny Suzuka Circuit, które upamiętnia specjalny grawer od spodu, przedstawiający kontur toru i stylizowane logo „60".

Producent poinformował, że przekreślone czerwone paski na tarczy są wykończone tym samym czerwonym lakierem, co znaczek „Red H" Hondy, który można zobaczyć na samochodach takich jak Civic Type R. Ta czerwona farba nawiązuje do pierwszych osiągnięć samochodu wyścigowego Hondy RA271 F1 z 1964 roku, ale teraz stał się niemal synonimem wszystkich działań Hondy związanych z osiągami. Dodatkowym ukłonem w stronę producenta samochodów i ich wyścigowej sprawności jest konstrukcja łączeń, która podobno jest inspirowana zawieszeniem w samochodach wyścigowych.

Sam zegarek wyposażony został w subtarcze i jest zasilany przez mechanizm kwarcowy wspomagany energią słoneczną. Posiada również łączność Bluetooth, co ułatwia przesyłanie czasów okrążeń zmierzonych przez chronograf do aplikacji Casio Watches w celu łatwej analizy danych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.