Wyprzedzał pasem awaryjnym. Dzięki nagraniu pirat został ukarany

Kierowcy BMW poruszającemu się drogą ekspresową w powiecie puławskim (woj. lubelskie) spieszyło się do tego stopnia, że wyprzedzał inne samochody pasem awaryjnym. Dzięki nagraniu dokumentującemu to zdarzenie policjanci dotarli do pirata drogowego.

Lubelscy policjanci zajmujący się wykroczeniami drogowymi, otrzymali na służbową skrzynkę mailową nagranie ukazujące agresywną jazdę kierowcy BMW. Zmotoryzowany przy wysokiej prędkości wyprzedził pasem awaryjnym kierowcę prawidłowo jadącego prawym pasem ruchu. Takie zachowanie na drodze ekspresowej jest zakazane.

Zdarzeniu zarejestrowanemu samochodową kamerką na trasie przebiegającej przez powiat puławski w czerwcu 2022 roku, przyjrzeli się funkcjonariusze. Mundurowym udało się dotrzeć do właściciela samochodu oraz ustalić personalia osoby siedzącej za kierownicą auta w czasie popełnionego wykroczenia. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, za niebezpieczny manewr odpowiedzialny jest 20-latek.

Zobacz wideo

Młody mieszkaniec województwa mazowieckiego za ekstremalnie niebezpieczne zachowanie na jezdni, którego się dopuścił, został ukarany. Na 20-latka policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1000 złotych, a do jego indywidualnego konta przypisali zgodnie z taryfikatorem 3 punkty karne.

Zakaz jazdy pasem awaryjnym

Pas awaryjny wyznaczony przy drogach szybkiego ruchu spełnia ważną rolę. Według przepisów przestrzeń ta ma służyć do przemieszczenia się lub postoju pojazdów, które ze względu na usterkę nie mogę szybko się poruszać lub zostały unieruchomione z uwagi na wystąpienie poważnej awarii, braku paliwa lub kolizji. Na pas awaryjny nie można wjeżdżać bez wyraźnej przyczyny. O zakazie wjazdu na pas awaryjny informuje pojedyncza linia ciągła P-2, która oddziela pas jezdni od pasa awaryjnego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA