Ford wprowadza nowego Tourneo Connect. Dużo miejsca dla pasażerów i bagażu

Ford wprowadza nowego Tourneo Connect, który ma łączyć cechy minivana i auto dostawczego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Powoli zapomniane minivany to idealne auto na podróżowanie z rodziną. Przestrzeń dla pasażerów i dużo miejsca na bagaże to w przypadku takiego samochodu podstawowe wyznaczniki. Ford wprowadza właśnie nowego Tourneo Connect, który według zapewnienia producenta łączy obydwie cechy.

Zobacz wideo Ford Driving Skills For Life 2022 na warszawskim Bemowie

Forda Tourneo Connect można skonfigurować zarówno z krótkim rozstawem osi, jak i długim rozstawem osi – Grand Tourneo Connect, a także niezależnie od tego w wersji 5- albo 7-miejscowej. Samochód posiada przesuwne obustronne drzwi boczne umożliwiają wygodne wsiadanie i wysiadanie. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne dla osób przewożących osoby starsze, a także rodziców dzieci, którym ułatwia to wsiadanie, a tym samym ogranicza niemal do zera ryzyko uszkodzenia sąsiadujących pojazdów.

Wysokość przestrzeni bagażowej Tourneo Connect wynosi do 1211 mm (w wersji Grand), a maksymalna pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 3105 litrów (w wersji Grand ze złożonym drugim i trzecim rzędem foteli). Przy siedmiu pasażerach pojemność bagażowa wynosi w Grand Tourneo Connect 650 litrów. Do tego na pokładzie znajduje się sporo schowków. Każdy pasażer ma miejsce na napój, a także dodatkowe kieszenie na inne rzeczy.

Na wyposażeniu jest dwustrefowa klimatyzacja oraz panoramiczny dach. Wykonano go ze specjalnej kompozycji elementów, wśród których znalazły się laminowane warstwy szkła bezpiecznego LSG, a także membrany pomiędzy szybami. Zastosowano także powłokę, która nie przepuszcza promieniowania cieplnego do środka. Oznacza to, że dach zimą zatrzymuje ciepło w pojeździe, a latem wnętrze się nie nagrzewa.

Pod maską Tourneo Connect znalazły się silniki benzynowe i wysokoprężne. Według zapewnień producenta, jego najbardziej ekonomiczna wersja zużywa 4,9 l paliwa na 100 kilometrów według WLTP.

Niezależnie czy wybierzemy auto zasilane ropą czy benzyną, to w obu przypadkach można sparować je z manualną albo automatyczną skrzynią biegów. Samochód dostępny jest także z napędem na cztery koła AWD, co ułatwia jazdę na śniegu, piasku czy w warunkach deszczowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.