Nowa Łada e-Largus - Logan MCV w elektrycznym przebraniu

Łada się nie poddaje i najwidoczniej chcąc pozytywnie zaskoczyć swoich udziałowców i klientów prezentuje zapowiedzi prototypu swojego pierwszego elektrycznego auta. Mowa tutaj o modelu e-Largus, który bazować będzie na Dacii Logan MCV.

Elektryfikacja zawitała również do Rosji. Mimo problemów związanych z nałożonymi sankcjami i związanymi z tym konsekwencjami, Łada proponuje zupełnie nowy, elektryczny pojazd.

Elektryk na bazie nieprodukowanego już modelu

Mowa tutaj o e-Largusie, czyli niczym więcej jak przemianowaną Dacią Logan MCV. Van nigdy nie doczekał się elektrycznej wersji, jednak Rosjanie postanowili zbudować pierwszego "elektryka" Łady właśnie na jego podstawie.

Nowa Łada będzie bazować na lekko zmodyfikowanej, przestarzałej płycie podłogowej B0, na której zbudowane są również Duster pierwszej generacji i wspomniany wcześniej van.

Wybór Logana na podstawę nowego pojazdu jest logiczną konsekwencją. Dzięki podwyższonej sylwetce samochodu inżynierom Łady łatwo będzie wkomponować odpowiednie akumulatory. Zwłaszcza, iż ci nie mają doświadczenia z wcześniejszą budową aut elektrycznych.

Szczegółów brak

Na ten moment Łada zachowuje szczegóły projektu dla siebie. Wiadomo, że pierwsze prototypy wyjadą na drogi w przyszłym roku. Możemy więc zgadywać, że premiera modelu odbędzie się nie wcześniej jak w 2024 roku.

Elektryczny Largus będzie oferowany w wersjach pięcio i siedmioosobowych, a także jako roboczy furgon. Jak podaje serwis motor1.com, powołując się na rosyjskie media, ma mieć on zasięg na poziomie przynajmniej 400 kilometrów, jednak doniesienia te mogą być odrobinę przesadzone.

Na ten moment wieści o elektryku Łady wydają się być tylko mglistymi obietnicami. Producent ma olbrzymie problemy produkcyjne i nie wydaje się, że będzie w stanie w najbliższym czasie uruchomić produkcję kolejnego modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.