Robert Lewandowski zmienia służbowe auto. Z audi o półkę niżej

Wraz ze zmianą barw klubowych Robert Lewandowski będzie musiał dokonać małej zmiany w garażu. Jego nowy samochód służbowy pozostanie w ramach jednego koncernu, ale polski zawodnik będzie jeździć w dużo skromniejszym wozie niż dotychczas.

Wiele topowych klubów ma podpisane umowy sponsorskie z producentami samochodów. W ramach takiej współpracy piłkarze często dostają "służbowe" samochody, w których muszą się pokazywać przy każdej możliwej okazji. W Bayernie Monachium od kilku dobrych lat Robert Lewandowski miał do dyspozycji najnowsze samochody marki audi.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jego ostatnim wyborem było audi RS e-tron GT. Po przejściu do FC Barcelony przyjdzie czas na zmianę "służbówki". Kataloński klub jeszcze do niedawna korzystał z usług marki z Ingolstadt, ale od 2019 roku oficjalnym samochodem "blaugrany" jest cupra.

Polski piłkarz będzie miał do dyspozycji cuprę formentor. Prawdopodobnie zdecyduje się na najmocniejszą odmianę VZ5. Samochód w tej wersji ma pod maską pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5-litra. Łączna moc jednostki to 390 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,2 sekundy. Flagowy model kosztuje w polskich salonach od 324 600 złotych. Oprócz topowej wersji auto jest dostępne ze słabszymi jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także w wersji hybrydowej plug-in.

Zobacz wideo

Nie czekając na odbiór nowej "służbówki" Robert Lewandowski pojawił się na pierwszym treningu w Barcelonie swoim ulubionym autem. Jest to zielony bentley continental GTC. Hiszpańscy dziennikarze zwrócili uwagę na nietypowe tablice rejestracyjne - "M RL 9999". Pierwsza litera oznacza „Monachium", dwie następne to inicjały piłkarza, a kolejne cyfry nawiązują do numeru na koszulce, z którym Robert jest kojarzony od lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.