Finał "Maja Explorer". Tym razem o bezpieczeństwie w mieście [WIDEO]

Na YouTubie zadebiutował szósty odcinek z serii "Maja Explorer". Maja Włoszczowska i jej rady bezpiecznej jazdy rowerem po mieście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Projekt Mai Włoszczowskiej i Ford Polska zakładał stworzenie sześcioodcinkowego serialu pt. „Maja Explorer". Właśnie zadebiutował ostatni odcinek serii.

Zobacz wideo Ford Driving Skills For Life 2022 na warszawskim Bemowie

W każdym odcinku Maja Włoszczowska odwiedzała inny zakątek naszego kraju, w którym sprawdzała różne typy rowerów i różne trasy.

 

W finałowym odcinku Maja podróżuje rowerem przez miasto. Ten miejski segment cyklu bohaterka wykorzystuje jako okazję, by przypomnieć o najważniejszych jej zdaniem zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem. Maja dzieli się też z widzami swoimi ulubionymi aplikacjami i sposobami na wyszukiwanie, odkrywanie i zapisywanie nowych tras rowerowych, a także zdradza, co najbardziej spodobało się jej w Fordzie Explorerze, którym na potrzeby nagrania sześciu odcinków cyklu „Maja Explorer" przemierzyła niemal całą Polskę.

Poprzednich pięć odsłon cieszy się dużą popularnością na YouTubie. W ciągu ostatnich pięciu tygodni obejrzało je ponad 250 tys. widzów.

Serial rozpoczął się w rodzinnych stronach naszej mistrzyni – w Jeleniej Górze i jej okolicach. To tutaj zaczęła się przygoda Mai Włoszczowskiej z rowerem górskim. W drugim odcinku olimpijka odwiedziła Czarną Górę, żeby wraz z Arkadiuszem Perinem (który był jej trenerem techniki jazdy przed Igrzyskami w Rio) pokazać nieco inne podejście do roweru. Kolejny odcinek to rejon Małopolski. Maja Włoszczowska stawia na komfortowe, relaksujące i wygodne odkrywanie tego regionu. Tydzień później – w czwartym odcinku serii – mistrzyni zaprezentowała jedną z najbardziej nietypowych tras kolarstwa górskiego, która leży pomiędzy blokami, niecałe 20 minut drogi od Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W piątym odcinku Maja Włoszczowska wprowadza widzów w zagadnienie roweru elektrycznego, na którym odkrywa wymagające, nadmorskie ścieżki rowerowe do kolarstwa górskiego. Jej przewodnikiem jest gość specjalny – Łukasz Rostowski (pseudonim muzyczny L.U.C.) – polski raper i producent muzyczny, który za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 nagrodę Paszport Polityki.

Ford Escort RS Trubo S1 należący do księżnej DianySamochód księżnej Diany trafi na aukcję. To jedyny taki egzemplarz

Cykl przewodników rowerowych po Polsce „Maja Explorer" został wyprodukowany przez Ford Polska. W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą 457-konnego Forda Explorera wyposażonego w zaawansowany napęd plug-in hybrid wyruszyła w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zarówno rekreacyjnie jak i sportowo.

Więcej o: