Tragedia na S8. Kobieta spłonęła w aucie

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych z ciężarówką doszło na trasie S8 na wysokości miejscowości Ojcowizna.

1 sierpnia 2022 roku doszło do tragicznego wypadku na trasie S8. W Miejscowości Ojcowizna, na jezdni w kierunku Białegostoku zderzyły się dwa samochody osobowe (Mitsubishi i Toyota) oraz jeden samochód ciężarowy. W następstwie zderzenia, pojazd marki Mitsubishi zapalił się. Wewnątrz znajdowała się kobieta, której nie udało się uratować. Auto spłonęło doszczętnie.

Więcej wiadomości z polskich oraz europejskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Kierowca drugiego auta osobowego marki Toyota trafił do szpitala. Według doniesień oficera prasowego policji w Wyszkowie, kierowca ciężarówki nie poniósł żadnych obrażeń. Policjant poinformował także o tym, że tożsamość kobiety, która zginęła w wypadku, będzie ustalana. Na miejscu pracuje technik kryminalistyki oraz prokurator - dodał funkcjonariusz.

Jak doszło do wypadku? Policja będzie to ustalać

Przyczyny oraz przebieg wypadku nie są jeszcze znane. Po zdjęciach można wnioskować, że pojazd marki Toyota najechał na tył Mitsubishi, które następnie mogło uderzyć w tył samochodu ciężarowego. Są to jedynie przepuszczenia oparte uszkodzeniach obu samochodów osobowych. Mitsubishi ma uszkodzony zarówno przód jak i tył, co mogłoby oznaczać, że znalazło się w potrzasku między Toyotą a pojazdem ciężarowym. Na miejscu policja zbadała alkomatem kierowcę ciężarówki. Był trzeźwy.

Wypadek w miejscowości Mątowy WielkieMakabryczny wypadek. Audi rozdarte na kawałki. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR

Droga w kierunku Białegostoku była całkowicie nieprzejezdna

W wyniku zderzenia jezdnia w kierunku Białegostoku została całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali samochody na objazdy. Na węźle Wyszków Północ samochody kierowane były na drogą techniczną, natomiast na wysokości węzła Wyszków Południa, policja kierowała na drogę K62 Sokołowa Podlaskiego, a pojazdy, które utknęły w korku za wypadkiem, były sukcesywnie wycofywane. Utrudnienia miały potrwać co najmniej dwie godziny.

O zdarzeniu Policja poinformowała za pośrednictwem Twittera.

Polska policja przygotowała wakacyjną mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, która jest na bieżąco aktualizowana. Po lipcu jest na niej już 196 punktów. Każdy to śmierć na drodze.

Policyjna mapa wypadków, 1 sierpnia 2022 r.Po miesiącu zajrzeliśmy do policyjnej mapy. Każdy kierowca powinien ją zobaczyć

Więcej o: