Poniosło go w wypożyczonym aucie. 19-latek prawo jazdy miał od kilku miesięcy

Niedawno odebrał prawo jazdy, a już się z nim pożegnał. 19-latek stracił swoje uprawnienia w wypożyczonym samochodzie. Mocno poniosło go w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

W niedzielę 24 lipca policjanci z brzeskiej drogówki (woj. opolskie) kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. Tuż przed godziną 17:00 w Skarbimierzu-Osiedle na ul. Brzeskiej namierzyli jak kierowca pojazdu marki Audi znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Ręcznym miernikiem prędkości nagrali brawurowy przejazd 19-latka. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h, samochód przemieszczał się z szybkością 134 km/h. Dozwolona prędkość została przekroczona o ponad 80 kilometrów.

Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych wprost pod samochódRowerzystka wjechała na przejście dla pieszych wprost pod samochód. Mandat się jej należał

Młody mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał wypożyczonym pojazdem. Policjantom tłumaczył, że chciał po prostu sprawdzić, jak auto przyspiesza. 19-latek długo nie nacieszył się uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi. Prawo jazdy posiadał zaledwie kilka miesięcy, a teraz będzie musiał powstrzymać się od jazdy przez okres 3 miesięcy. Policjanci poza zatrzymaniem uprawnień, wypisali mandat karny w wysokości 2500 złotych, a do konta kierowcy przypisali 10 pkt. karnych.

Przypominamy

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Zobacz wideo
Więcej o: