Zderzenie z ciężarówką na prostej drodze. Ludzie z osobówki to przeżyli

Kierujący samochodem osobowym na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Trudno w to uwierzyć, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Lubelscy policjanci opublikowali ku przestrodze nagranie z samochodowego wideorejestratora, dokumentujące poważny wypadek drogowy. Bardzo groźnie wyglądające zderzenie dwóch pojazdów, miało miejsce w poniedziałek 25 lipca około godziny 8:00 w miejscowości Fajsławice.

Na filmie przedstawiającym wypadek widać, jak kierujący samochodem osobowym marki Kia, powoli zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Niebieski pojazd poruszający się prostym odcinkiem drogi zjechał wprost w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Potężne uderzenie wytrąciło z toru jazdy tira, który zatrzymał się stając w poprzek drogi. Kia została odrzucona na pobocze.

Porysowane samochódDrobna obcierka albo stłuczka? Działaj od razu, bo rdza atakuje także latem

Osobowym samochodem podróżował 67-letni obywatel Ukrainy wraz z 29-letnią pasażerką - również narodowości ukraińskiej. Jak czytamy w policyjnym komunikacie osoby te nie odniosły poważnych obrażeń.

Zobacz wideo

Przeprowadzone badanie alkomatem na obecność alkoholu w organizmach kierujących pojazdami wykazało, obaj zmotoryzowani byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został przez policjantów ukarany mandatem karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu ciężarowego, droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin i zorganizowano objazdy.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują ostrożność na drodze, przestrzeganie przepisów oraz wyruszanie w podróż trzeźwym i wypoczętym. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie stwarzamy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Za kierownicą nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i dostosowania do warunków panujących na drodze.

Więcej o: