DeLorean nie daje o sobie zapomnieć. Prezentuje trzy koncepcyjne pojazdy

Trzy koncepcyjne pojazdy, które pokazują fikcyjną ewolucję marki od początku jej istnienia. Alternatywna rzeczywistość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

DeLorean kojarzony jest głównie z modelem DMC-12. Co ciekawe, nie dlatego, że był to tak wyjątkowy samochód (chociaż w pewnych aspektach był), tylko głównie z filmem „Powrót do przyszłości". Co by było jednak, gdyby marka utrzymała się od początku jej istnienia?

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 123

Najwyraźniej PR-owcy marki również się zastanawiali nad tym. Obecnie promowany jest Alpha5, czyli elektryk, który konkurować ma z Porsche Taycan. Zostanie wyprodukowany jedynie w ilości 88 sztuk. Jednak ten wygląd i całą historię trzeba stworzyć od podstaw i tutaj pojawiają się trzy nowe pojazdy koncepcyjne oraz jeden prawdziwy koncept, które mają nadać podwaliny pod model produkcyjny i pokazać alternatywną linię czasową.

Na stronie producenta znajduje się zakładka „Nasza podróż", co jest dosyć bezczelnym posunięciem, biorąc pod uwagę, że jedyny produkcyjny model to wcześniej wspomniany DMC-12. Jednak co by było, gdyby producent się utrzymał? Jakie modele by powstały? Oto ich odpowiedź:

DeLorean Alpha2

DeLorean Alpha2DeLorean Alpha2 DeLorean

Alpha2 to pierwszy kamień rzucony na fundament dla Alphy5. Ma to być pojazd z lat 90. XX wieku. Miał to być krok w zupełnie inną stronę niż przestarzały DMC-12. Niektóre elementy przypominają Corvette C4. DeLorean informuje, że to małe coupe zostało zaprezentowane 1996 roku na samym końcu generacji C4. Pojazd wyposażony był w silnik spalinowy o nieznanej mocy. Oczywiście to wszystko jest częścią fikcyjnej osi czasu używanej w prezentacji tego i następnych modeli. Nie zapominajmy, że oryginalny DMC zbankrutował w 1982 roku.

DeLorean Alpha3

DeLorean Alpha3DeLorean Alpha3 DeLorean

Alpha3 to futurystyczny sedan, który pojawił się w 2006 roku. Nie tylko stylizacja nie przypomina innych sedanów tej epoki, ale jej całkowicie elektryczny układ napędowy bije Teslę o całe sześć lat. Widoczna jest para masywnych drzwi skrzydłowych dla pasażerów z przodu i z tyłu, natomiast płaski dach ze ściętym tyłem emanuje stylem fastbacka lub kombi niż z sedanem.

DeLorean Alpha4

DeLorean Alpha4DeLorean Alpha4 DeLorean

Alpha4 to ostatni z fikcyjnych konceptów. Jest to SUV i na osi czasu firmy zadebiutował w 2013 r. Koła nadal napędzane są elektrycznie, ale moc pochodzi z ogniw wodorowych. Jedyne co można powiedzieć o tym pojeździe, to fakt, że przednie drzwi otwierają się normalnie, natomiast tylne unoszą się ku górze. Niektórym może przypominać Fiskera Ocean.

DeLorean DMC-24

DeLorean DMC-24DeLorean DMC-24 DeLorean

Ten model akurat nie jest wymysłem specjalistów od PR-u. DMC-24 to prawdziwy samochód koncepcyjny, który został zaprojektowany w 1982 r. jako elegancki czteromiejscowy sedan. Udało się go nawet zbudować w formie makiety. Była to oryginalna Alpha, ale wraz z upadkiem firmy w tym samym roku, nigdy nie rozwinięto tego pomysłu.

Zatem pytanie brzmi: czy któryś z tych modeli wyjedzie kiedykolwiek na drogę albom chociaż jako element pokazu czy pozostanie jako ładna grafika? Rzecznik firmy, zapowiedział w kwietniu, że na Pebble Beach zostanie pokazanych kilka samochodów DeLoreana. Można to interpretować, że firma rzeczywiste zaprezentuje namacalne wersje każdego z przedstawionych tutaj konceptów albo wiele wersji Alpha5 lub jakąś kombinację jednego i drugiego.

DeLorean oświadczył, że firma chce być producentem samochodów w pełnym zakresie, więc jest prawdopodobne, że zobaczymy coś więcej oprócz Alpha5 w Pebble. W sumie to niedługo powinniśmy się o tym przekonać. Pebble Beach Concours d'Elegance 2022 odbywa się 21 sierpnia i wtedy wszystko będzie jasne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.