Skradziony rano, odnaleziony po południu. Podejrzenie wzbudziła wybita szyba

Został skradziony rano, a po południu już go odzyskano. Luksusowego SUV-a o szacunkowej wartości 150 tys. zł odnaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina.

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu jest częścią codziennej pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne auto z nielegalnego źródła wyłapali mundurowi z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Podejrzenie wzbudził pojazd marki Range Rover Evoque.

Uwagę patrolu strażników granicznych przejeżdżających w godzinach popołudniowych przez Szczecin zwrócił zaparkowany samochód z wybitą przednią szybą od strony pasażera. Elegancki Range Rover Evoque miał zamocowane niemieckie tablice rejestracyjne, dzięki którym funkcjonariusze szybko namierzyli pojazd w dostępnych bazach danych.

Cupra Formentor VZ 1.4 e-HYBRID 245 KM DSGKradzież w białych... skarpetkach. Dzieci ukradły sportowego SUV-a

Okazało się, że kilkuletni SUV klasy premium o szacunkowej wartości 150 tys. zł został skradziony na terytorium Niemiec. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, auto rano zniknęło w Berlinie, a po południu już było w zainteresowaniu szczecińskich strażników. Samochód zabezpieczono i przetransportowano w bezpieczne miejsce. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur, pojazd zostanie zwrócony właścicielowi.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami i przemytnikami osobówek, ciężarówek, motocykli czy masz budowlanych, pomaga funkcjonariuszom wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Strażnicy graniczni, w trakcie kontroli pojazdów, oprócz sprawdzenia podróżnych, koncentrują się także na weryfikacji, czy nie są kradzione, a przedstawiane dokumenty autentyczne. Z pomocą przychodzi nowoczesny sprzęt do ustalania legalności pochodzenia pojazdów oraz międzynarodowa współpraca służb.

Zobacz wideo
Więcej o: