Sprawdziliśmy, czym jeżdżą polscy politycy. Będziecie zaskoczeni

W pracy rządowe limuzyny, a po pracy? Zobacz jakimi autami jeżdżą prywatnie polscy politycy.

Choć w pracy mogą korzystać z rządowych pojazdów, w skład których wchodzą takie auta jak Audi A8, BMW Serii 7 czy Skoda Superb, to do prywatnych podróży muszą wykorzystywać własne samochody lub inne środki transportu.

Na podstawie najnowszych oświadczeń majątkowych sprawdziliśmy jakimi autami prywatnie poruszają się polscy politycy, w tym także europarlamentarzyści. W oświadczeniu majątkowym muszą znajdować się mienia ruchome, których wartość przekracza 10 tys. złotych. Jeżeli więc wartość auta nie przekraczałaby tej kwoty, to nie musiałoby ono znaleźć się na liście.

Więcej artykułów o motoryzacji i polityce znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że część polityków nie posiada swoich prywatnych samochodów. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oni wykorzystywać aut na przykład członków rodziny czy małżonka bądź małżonki. Wszystkie zdjęcia znajdujące się w artykule są jedynie zdjęciami poglądowymi.

Jacek Sasin (PiS) – Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Aktywów Państwowych. W oświadczeniu wpisał Skodę Octavię z 2014 roku.

Skoda Octavia III - najchętniej kupowany samochód w Polsce w 2014 rokuSkoda Octavia III - najchętniej kupowany samochód w Polsce w 2014 roku fot. Skoda

Antoni Macierewicz (PiS) – były Minister Obrony Narodowej oraz obecny Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji w swoim garażu parkuje Volkswagena Passata z 2008 roku, czyli dość pospolity model, który zachwala nawet Tyson Fury, posiadający o rok starszy egzemplarz.

VW Passat B6VW Passat B6 fot. VW

Paweł Kukiz (PSL) – były wokalista i muzyk, obecny poseł, a także założyciel komitetu wyborczego "Kukiz’15" – na co dzień jeździ duży SUV-em - Audi Q7 z 2009 roku.

AUDI Q7 09- 2009 kombi przedni prawyAUDI Q7 09- 2009 kombi przedni prawy fot. EurotaxGlass

Władysław Kosiniak-Kamysz – prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, z wykształcenia lekarz również postawił na sprawdzony wybór. Jeździ Passatem z 2012 roku z silnikiem 1.9 TDI.

VW Passat B7 1.6 TDIVW Passat B7 1.6 TDI fot. VW

Joanna Scheuring-Wielgus – garaż posłanki oraz wiceprzewodniczącej Nowej Lewicy kryje pewną niespodziankę. Jest to 25-letni Saab 900i z 2-litrowym doładowanym silnikiem benzynowym. Poza nim w oświadczeniu znalazł się także Opel Astra z 2009 roku.

Saab 900Saab 900 Saab 900

Ewa Kopacz – była prezes Rady Ministrów, obecnie wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego w swoim oświadczeniu wpisała Aflę Romeo Giuliettę z 2015 roku.

2014 Alfa Romeo Giulietta2014 Alfa Romeo Giulietta fot. Alfa Romeo

Radosław Sikorski – były poseł Platformy Obywatelskiej oraz obecny poseł Parlamentu Europejskiego ma w swoim garażu ciekawe zestawienie.  Jego samochód to Range Rover Sport z 2019 roku, ale w oświadczeniu znalazł się także motocykl MW-650 z koszem z 1978 roku. 

Range Rover Sport MY 2017Range Rover Sport MY 2017 fot. JLR

Zobacz wideo Zawrócił na ekspresówce i pojechał wprost na grupę Speed. Nawet nie wiedział, że jedzie pod prąd

Mariusz Błaszczak (PiS) – wiele osób może być zaskoczonych samochodem, który jest własnością Ministra Obrony Narodowej. Jest to Fiat 500L z 2013 roku.

FIAT 500L 12- 2013 kombi przedni lewyFIAT 500L 12- 2013 kombi przedni lewy fot. EurotaxGlass

W swoich oświadczeniach żadnych aut nie wskazali m.in. tacy politycy jak: Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro czy Mariusz Kamiński.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.