Duża zmiana na Południowej Obwodnicy Warszawy. Skorzystają na tym kierowcy ciężarówek

W końcu samochody ciężarowe powyżej 16 ton będą mogły bez ograniczeń korzystać z Południowej Obwodnicy Warszawy. Dotychczas poruszały się tym odcinkiem trasy tylko w wybranych godzinach. Jednak już za kilka dni wszystkie ograniczenia znikną.

Od 1 sierpnia do 30 września 2022 r. przestanie obowiązywać godzinowy zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton na odcinku S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Wszystkie pojazdy ciężarowe będą mogły przejechać całą nitką trasy S2 w Warszawie. Obserwacja i analiza ruchu na tej trasie pozwolą przygotować materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dotychczas obowiązywał zakaz poruszania się POW dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton w dwóch szczytach: (7.00 - 10.00) oraz popołudniowym (16.00 - 20.00). GDDKiA po wprowadzeniu zmiany będzie prowadzić pomiary natężenia ruchu, a następnie oceni warunki bezpieczeństwa.

Zobacz wideo

Trasa S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów funkcjonuje już od pół roku. W tym czasie ruch pojazdów i zachowania kierowców ustabilizowały się. Zanotowano wzrost natężenia ruchu, ale nie wpłynęło to na zwiększenie liczby zdarzeń drogowych. Przez nowy tunel przejechało w tym czasie ok. 11,5 mln pojazdów.

Tunel pod Ursynowem, Południowa Obwodnica Warszawy, droga S2Prawie 200 km/h tunelem pod Ursynowem. Średnio. OPP działa na S2 pełną parą

Droga w ciągu S2 od węzła Konotopa do węzła Lubelska zawiera dwie jezdnie po trzy pasy ruchu i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa ruchu. Stąd decyzja o czasowym zniesieniu ograniczeń dla ruchu ciężkich pojazdów.

Więcej o: