XPeng wprowadzi robota-jednorożca do domów. Można na nim jeździć

Firma XPeng Robotics przygotowuje konkurencję dla czworonożnego robota stworzonego przez Boston Dynamics. Chińska spółka zebrała 100 mln dofinansowania na projekt. Już niebawem w wielu domach na całym świecie mogą się pojawić pierwsze robotyczne jednorożce z Chin.

Spółka XPeng Robotics należy do producenta samochodów XPeng. O firmie było głośno w zeszłym roku, gdy zaprezentowała projekt "pierwszego robotycznego jednorożca umożliwiającego jazdę". Inżynierowie chińskiej firmy zaprojektowali czworonożną maszynę, wyposażoną w systemy inteligentnej jazdy, możliwość interakcji z człowiekiem, a do tego naszpikowaną mnóstwem nowoczesnych rozwiązań.

Więcej ciekawych informacji na temat technologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Firma zapowiedziała projekt jesienią ubiegłego roku, a już teraz może spokojnie planować dalsze losy robotycznego jednorożca i powoli myśleć o produkcji na masową skalę. Spółka XPeng Robotics zebrała właśnie 100 milionów dolarów w ramach finansowania Serii A.

Pieniądze zostaną przeznaczone na badania i rozwój sprzętu i oprogramowania robotycznego. Zastrzyk finansowy pozwoli przyspieszyć rozwój produktu i technologii. Jeden z wiodących inwestorów, Cui Guangfu zapowiedział wprowadzenie kilku konkurencyjnych produktów na rynek pod marką XPeng. Firma chce wprowadzić inteligentne roboty do gospodarstw domowych w przeciągu najbliższych dwóch lat. Jego zdaniem takie maszyny "wzbogacą naszą codzienną rutynę".

Zobacz wideo Testujemy Travel Assist w VW ID.5. "Raz się skorzysta, to potem trudno przestać"

Pierwszym produktem firmy XPeng Robotics będzie zaprezentowany już wcześniej czworonożny robot przypominający jednorożca. Ma on służyć ludziom jako towarzysz pomagający w opiece, transporcie i rozrywce.

Robotyczny jednorożec porozumiewający się z ludźmi potrafi wykrywać, rozpoznawać i unikać przeszkody. Oprócz tego potrafi zapanować nad swoim ruchem i jest sterowany poprzez inteligentną nawigację. Reaguje na głos człowieka, mimikę twarzy, mowę ciała i wrażenia dotykowe. Jedną z ciekawych cech jest możliwość transportowania ludzi lub przedmiotów. Można się spodziewać, że z tej funkcji będą najczęściej korzystać dzieci.

Hyundai Factory Safety Service RobotRoboty w służbie ludzkości. Mechaniczny pies pilnuje porządku w fabryce Hyundaia [WIDEO]

Producent nie zdradza żadnych informacji na temat daty premiery ani ceny robotycznego towarzysza domu. Więcej informacji poznamy w ciągu następnych miesięcy. Tymczasem warto zobaczyć, jakie możliwości oferuje jednorożec od XPeng.

 
Więcej o: