Przekroczyła prędkość w Porsche. Auto miało cofnięty licznik o ponad 80 tys. km

Małopolska policja zatrzymała 22-latkę, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że prowadzone przez nią Porsche ma "przekręcony" licznik. Oprócz mandatu czekają ją poważne kłopoty.

Chrzanowska grupa SPEED zatrzymała kilka dni temu w miejscowości Olszyny do kontroli drogowej Porsche. Za kierownicą siedziała 22-latka, która przekroczyła o 24 km/h dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 74 km/h.

Więcej informacji na temat działań policji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatem, ale to nie koniec jej kłopotów. Podczas kontroli samochodu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że Porsche którym jechała ma cofnięty licznik o ponad 83 tys. km. Funkcjonariusze komisariatu z Alwerni sporządzili dokumentację fotograficzną i będą teraz wyjaśniać, w jaki sposób doszło do cofnięcia licznika i kto odpowiada za ten czyn.

Zobacz wideo

Policja przypomina, że zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym i zmianami w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego z 5 listopada 2019 r., od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe zasady kontroli drogowych.

Cofanie licznika nielegalneWszystko o cofaniu liczników, czyli poradnik dla przestraszonych kierowców

Właściciel pojazdu musi pamiętać również o tym, że zgodnie z treścią art. 306a Kodeksu Karnego, za zmianę wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

Więcej o: