Maja Włoszczowska i Ford nawiązują współpracę. Explorer będzie wspierał olimpijkę [WIDEO]

Ford Explorer wspomoże Maję Włoszczowską w sportowych zmaganiach oraz przy realizacji projektu rowerowego "Maja Explorer".

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Maja Włoszczowska to polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Po zakończeniu swojej ponad dwudziestoletniej kariery sportowej nie zamierza jednak zawieszać roweru na stojak, podobnie zresztą jak swojego sportowego trybu życia. Wraz z Ford Polska rozpoczyna nowy projekt – „Maja Explorer".

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

Projekt wideo to sześcioodcinkowy serial wyprodukowany przez Ford Polska. W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Kolarka odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy styl życia. Proponowane przez mistrzynię trasy rowerowe będą nie tylko wyczynowe, ale również lekkie i turystyczne – dla mniej zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze. Dla tych, którzy chcą się sprawdzić na bardziej wymagających trasach Maja Włoszczowska przygotowała „wyzwania" – w opisach pod kolejnymi odcinkami znajdą się linki do tras z wynikami Mai Włoszczowskiej.

 

W ramach współpracy Maja otrzymała Forda Explorera w odmianie Platinum oraz w charakterystycznym kolorze Lucid Red. Auto napędzane jest układem hybrydowym typu PHEV. Napęd łączy 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym zapewniającym dodatkowe 100 KM. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 457 KM, a moment obrotowy to 825 Nm.

Ford Explorer to 7-miejscowy SUV, który po złożeniu wszystkich siedzeń oferuje przestrzeń bagażową o pojemności 2274 litrów. Wewnątrz znajduje się 12,3-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, panoramiczny, otwierany dach z roletą przeciwsłoneczną, system kamer 360 stopni, cała gama asystentów bezpieczeństwa oraz 14-głośnikowy system audio Bang&Olufsen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.