Ford na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Pokaże tęczowego Raptora i SuperVana

Festiwal Prędkości w Goodwood już jutro. Z tej okazji Ford chce zaprezentować kilka ciekawostek ze swojej stajni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Już jutro rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych imprez motoryzacyjnych na świecie – Festiwal Prędkości w Goodwood w Wielkiej Brytanii. Wielu producentów ściąga tam, aby zaprezentować swoje najnowsze dzieła. Nic więc dziwnego, że swoje 5 minut będzie miał również tam Ford.

Zobacz wideo Ford Driving Skills For Life 2022 na warszawskim Bemowie

Na imprezie zadebiutuje Ford Pro Electric SuperVan, będący pierwszą w pełni elektryczną super-ciężarówką firmy. Swój debiut będzie miał także Ranger Raptor nowej generacji, który po raz pierwszy pojawi się także w barwach „Very Gay Raptor", inspirowanych stylem parad równości, aby wesprzeć społeczność LGBTQ+.

Bazą do stworzenia modelu Ford Pro Electric SuperVan był niedawno zaprezentowany E?Transit Custom. Auto będzie prezentowane w głównym padoku imprezy, pomiędzy kolejnymi przejazdami. Ford również ujawni 23 czerwca dalsze szczegóły dotyczące nowego, w pełni elektrycznego pojazdu, który jest najnowszym przedstawicielem sportowych SuperVanów.

Tak jak wcześniej wspomniano, w Goodwood będzie miał swoją europejską premierę nowy Ranger Raptor. Oprócz zmagań na torze off-roadowym i w wyścigu na wzgórze Goodwood, Ranger Raptor pomoże Fordowi w walce z dyskryminacją, towarzysząc w sesji na żywo nowego cyklu pod tytułem „Trudne rozmowy". Dyskusję, której celem jest znalezienie odpowiedzi, w jaki sposób branża motoryzacyjna może promować kulturę równości i przyjaznego współistnienia ze społecznością LGBTQ+, poprowadzi legenda walijskiego rugby, Gareth Thomas, pierwszy otwarcie homoseksualny zawodowy gracz rugby.

Oryginalny model „Very Gay Raptor" pojawił się w 2021 r. po tym, jak Ford spontanicznie zareagował na obraźliwy komentarz w jednym z portali społecznościowych.

Jednak to nie wszystko co Ford zaprezentuje na tej imprezie. Amerykańska firma przywiezie ze sobą robota Digit, który wspomaga ludzi w magazynach.

Do tego na stoisku Go Electric pojawi się również pełnowymiarowa wersja wyścigówki TFZ-P1 zespołu Fordzilla, łącząca świat realny i wirtualny. Goście będą mieli okazję zapoznać się z specjalnie skonstruowanym symulatorem e-wyścigów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.