Ford Polska inwestuje w program Ford Używane. W Mysłowicach otworzono pierwszy salon

Ford Polska zrewitalizował program Ford Używane. Główny naciska stawiany jest na jakość samochodów i usług.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford podobnie jak inne marki próbuje dla siebie zagarnąć odrobinę tortu, który nazywa się samochody używane. Z tego powodu zdecydowano się zrewitalizować program Ford Używane i otworzono nowy salon pod właśnie taką nazwą. Mieści się on w Mysłowicach.

Zobacz wideo Ford Driving Skills For Life 2022 na warszawskim Bemowie

Ford Używane to program sprzedaży wyselekcjonowanych i sprawdzonych samochodów używanych, który ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów nie tylko w momencie zakupu pojazdu używanego, ale także już po nim. Dzięki zakupowi auta z programu Ford Używane, w którym udział bierze 54 dilerów, klienci kupują pojazd, którego jakość jest certyfikowana logiem błękitnego owalu.

Sam certyfikat nie jest jednak tylko zobowiązaniem producenta, ale także gwarancją jakości. Z programu odrzucane są bowiem samochody, które nie spełniają standardów oceny pojazdu. Samochody nie mogą mieć widocznych wad lakierniczych, nieodpowiednio spasowanych elementów, braków w wyposażeniu, nadmiernego zużycia czy jakichkolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu wielu mechanizmów. Są to auta pochodzące ze znanych i bezpiecznych źródeł np. pozostawione w rozliczeniu, poleasingowe, ekspozycyjne.

W programie można nabyć samochody Forda, które zostały starannie wybrane i sprawdzone. Roczna liczba transakcji prognozowana jest na 7500 aut, a w stałej ofercie będzie jednocześnie znajdować się około 800 pojazdów.

Jakie samochody biorą udział w programie? Obecnie są to samochody marki Ford, które mają maksymalnie osiem lat i 150 tysięcy kilometrów przebiegu. Wszystkie z nich są bezwypadkowe i przeszły kompletną, 150-punktową kontrolę. Obejmuje ona także historię serwisową, a po jej zakończeniu wydawany jest protokół kontrolny, który jest podstawą wydania Certyfikatu Jakości. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad, za to są sprzedawane z potwierdzoną historią serwisową i udokumentowanym przebiegiem.

Każdy samochód z programu sprzedawany jest z 12-miesięczną gwarancją, którą można przedłużyć do 7 lat. Klient otrzymuje również 12-miesięczny pakiet assistance.

Ford również zapowiada, że o ile teraz są to tylko ich samochody, to od października tego roku w ofercie będzie można znaleźć auta innych producentów.

Pierwszy salon, który przeszedł modernizację i spełnia wymogi do wejścia do programu Ford Używane to salon Mirai Motors w Mysłowicach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.