Ruch powoli wraca do normalności na autostradzie A4. Koniec prac na pierwszym remontowanym odcinku

Już dziś zostanie przywrócony ruch w okolicach MOP-u Góra św. Anny. Jest to pierwszy z dwóch remontowanych odcinków południowej jezdni autostrady A4.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wykonawca prowadził prace na dwóch odcinkach południowej jezdni autostrady A4. Pierwszy z nich o długości 2,5 km to odcinek w okolicach MOP Góra św. Anny, drugi 7 km rozciągał się od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Pierwszy fragment zostanie oddany do użytku dziś.

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Przywrócony zostanie ruch na obu jezdniach, wraz z możliwością korzystania z MOP-u Góra św. Anny. Do końca tygodnia będą trwały jeszcze prace związane z usuwaniem barier ochronnych separujących ruch. W tym czasie wystąpią utrudnienia w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu - kierowcy będą się poruszali prawym pasem.

Na drugim z odcinków wykonawca planuje zakończyć pracę do końca czerwca. Tam trzeba jeszcze zerwać nawierzchnię.

Na początku lipca zaplanowano remont ostatniego 7-kilometrowego odcinka jezdni północnej (kierunek Wrocław) od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim. W tym czasie dla kierowców jadących w stronę Wrocławia nie będzie możliwy zjazd ani wjazd na węźle Strzelce Opolskie.

Remont autostrady A4 przewiduje wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej, a w niektórych miejscach również wymianę podbudowy. Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostaną bariery linowe, a na nowej nawierzchni zostanie położone oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Remont obejmuje także wymianę barier betonowych, budowę systemu odwodnienia drogi oraz prace na czternastu obiektach mostowych.

GDDKiA chwali się, że od 2013 r. wyremontowano 150 km autostrady A4 w województwie opolskim. Jak informuje urząd jest to standardowa procedura przy eksploatacji jezdni przez kilkanaście lat. Remont ma na celu poprawienie warunków jazdy i podniesienie bezpieczeństwa. W Niektórych miejscach droga była już pęknięta i pojawiały się ubytki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.