Fundacja Forda i gracze w służbie bezpieczeństwa. Pokazano, jak prowadzi człowiek pod wpływem alkoholu [WIDEO]

Fundacja Forda i gracze z zespołu Fordzilla razem sprawdzili, jak zachowuje się kierowca, gdy jest senny lub pod wpływem alkoholu. Wszystko dzięki specjalnym kombinezonom.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zastanawialiście się czasem jak czuje się człowiek, gdy jest pod wpływem alkoholu, na kacu lub po prostu jest zmęczony? Można to zobaczyć na najnowszym filmie od Forda.

 

Kombinezony, które założyli na siebie gracze z zespołu e-sportowego Fordzilla wykorzystują efekty upośledzające widzenie, zmysł równowagi i słuchu. Dzięki temu mogli poczuć się jak to jest w takich stanach jak te wymienione powyżej.

Zobacz wideo Ford S-Max - na rynku obecny jest od lat, teraz prezentuje się w nowej, hybrydowej odsłonie

Inżynierowie i projektanci Forda używają kombinezonów do symulacji zaawansowanej ciąży i podeszłego wieku, aby zagwarantować, że tworzone przez nich pojazdy są wygodne w użytkowaniu dla wszystkich.

Kombinezony z funkcjami kaca, spożycia alkoholu lub zmęczenia zostały opracowane we współpracy z Instytutem Meyera-Henschela wyłącznie do celów edukacyjnych.

Chwilowa utrata wzroku w kombinezonie symulującym senność była powodem wielu wypadków na trasie. Podwójne widzenie w kombinezonie symulującym jazdę pod wpływem alkoholu przyczyniło się do nieprecyzyjnego prowadzenia pojazdu. Z kolei kombinezon symulujący kaca wpływał na utratę koncentracji i błędy kierowcy, zakończone wypadkiem, którego skutek w warunkach rzeczywistych byłby prawdopodobnie śmiertelny.

Kombinezony powstały w ramach programu DSFL, czyli Driving Skills for Life. Jest to program promujący bezpieczniejszą jazdę wśród młodych ludzi, który został zainicjowany w USA w 2003 roku przez Fundację Forda, charytatywny oddział firmy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.