Powiało wiosną u Forda w Ameryce. Dobre wyniki sprzedaży

Ford w USA ma powody do zadowolenia. Wynik sprzedaży z kwietnia jest lepszy niż w zeszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford ma powody do zadowolenia. Wyniki sprzedaży w kwietniu tego roku okazały się lepsze o jeden procent w stosunku do zeszłego roku i wynosiły 13,8 proc.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Dynamika sprzedaży nowych modeli, w tym Bronco, Bronco Sport, Mustanga Mach-E i Mavericka, stale rośnie. Zwiększyła się w stosunku do marca o 17,9 procent, osiągając tym samym najlepszy jak dotąd wynik sprzedaży miesięcznej (39 383 sprzedanych pojazdów).

Dużą popularnością cieszą się modele elektryczne – Mustang Mach-E oraz E-Transit. W porównaniu do 2021 r. sprzedaż podskoczyła o 139 proc. Sprzedaż E-Transita była również lepsza o 62,3 proc. w porównaniu z marcem tego roku.

Dobre wyniki odnotował także Mustang Mach-E, którego sprzedaż wzrosła o 61 procent w porównaniu z marcem i o 95 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Osiągnął również najlepszy wynik sprzedażowy od początku wprowadzenia na rynek.

Również Fordy z serii F odnotowały całkiem dobry wynik, a model F-150 Lightning jest już dostarczany do klientów. Sprzedaż pickupów wzrosła w Fordzie o 7,2 proc. (w porównaniu z marcem) za sprawą Mavericka, który odnotował najlepsze miesięczne wyniki od momentu pojawienia się na rynku. Jednocześnie Maverick jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym Forda – 48,2 procent sprzedaży tego auta to właśnie modele z napędem hybrydowym.

SUV-ów w kwietniu sprzedano w ilości 83.551 pojazdów, co stanowi wzrost o 13,2 proc. w porównaniu z marcem i o 3,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bronco i rodzina Bronco (w tym Bronco Sport) osiągnęły najlepsze wyniki sprzedaży od czasu wprowadzenia na rynek.

Ciekawe czy dobre wyniki Forda w Ameryce utrzymają w najbliższych miesiącach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.