Audi Q7 V12 TDI na niemieckiej autostradzie. Szczytowy diesel [WIDEO]

Na YouTubie pojawiło się nagranie pokazujące bardzo szybki przejazd Audi Q7 z silnikiem V12 po niemieckiej autostradzie. Niemiecki producent ograniczył moment obrotowy, aby nie uszkodzić skrzyni biegów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Miłośnicy motoryzacji lubią silnik V12. Audi swego czasu zainstalowało takiego diesla w modelu Q7, a teraz na kanale AutoTopNL na YouTube pojawiło się nagranie, jak autor jedzie tym dużym SUV-em niemal 300 km/h.

 

Audi Q7 V12 TDI porusza się z maksymalną prędkością na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości. Jest to szczytowy model silnika diesla od Audi. Q7 V12 TDI zadebiutował w 2009 r. i powstał, aby wykręcić jak najlepsze osiągi.

Zobacz wideo Vito Bambino: "Odwaga jest dla mnie najważniejsza". Jaguary są eleganckie jak jego muzyka

6,0-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem, zastosowany w Audi Q7 V12 TDI, wytwarza 505 KM i jest ograniczony do zaledwie 1000 Nm moment obrotowy. Audi musiało go ograniczyć, ponieważ znajdował się on już w górnej granicy tego, z czym mogła sobie poradzić 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów ZF HP32.

Waga Audi Q7 V12 TDI wynosi 2680 kg. 100 km/h osiąga w około 5,5 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h, ale po usunięciu ogranicznika auto rozpędza się do 283 km/h. Co zresztą widać na powyższym filmie.

Do zatrzymania tego samochodu wykorzystano karbonowo-ceramiczne hamulce. W porównaniu do dzisiejszych standardów model ten nie jest oszczędnym autem, ale w 2009 r. (to już 13 lat) było to auto, które idealnie łączyło osiągi z zapotrzebowaniem na paliwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.