Dziwaczne połączenie 911 z silnikiem V8 od Chevy. Kto potrzebuje czegoś takiego?

Z daleka wygląda jak klasyczne Porsche 911 Targa. Jednak im bardziej się do niego zbliżymy, tym więcej niepokoju nas ogarnia. Okazuje się, że na drugim końcu świata ktoś wpadł na pomysł, którego nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby realizować.

Dla pomysłodawców takich projektów powinno się znaleźć osobne miejsce w piekle. Oryginalna Targa z tamtych lat skrywa pod tylną klapą sześciocylindrowego boksera. W tym przypadku właściciel postanowił wymienić jego serce, montując 350-calowy (5,7-litra) silnik V8 od Chevroleta. Tak, ktoś postanowił upchnąć V8 do komory silnika w 911.

Więcej informacji na temat dziwnych samochodów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Oczywiście fantazja twórcy nie zatrzymała się tylko na podmianie silnika, ale o tym za chwilę. Motor ma aluminiowe głowice i polerowany kolektor dolotowy z aluminium. Został też wyposażony w gaźnik Holley 4 i głowicę pokrytą powłoką ceramiczną.

Montaż tak potężnego silnika wymagał przeprojektowania układu chłodzenia. Z przodu zamontowano sporą, aluminiową chłodnicę, a poza tym wymieniono przewody paliwowy na plecione, zainstalowano chromowaną miskę olejową oraz zmienione przednie zawieszenie.

Targa dostała nowy zestaw hamulców pożyczony modelu 911 Turbo z 1997 roku oraz 4-biegową skrzynię z modelu 930. Pojawił się również nowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej oraz gwintowane zawieszenie z tyłu.

 

W wyglądzie zewnętrznym zmieniono przednie i tylne błotniki, a także wprowadzono niestandardowe wloty powietrza, które mają dodatkowo chodzić hamulce. Oprócz tego pojawił się jeszcze tylni spojler w kształcie „wielorybiego ogona", nawiązujący do modelu Turbo.

Zobacz wideo

Samochód wystawiono na sprzedaż za pośrednictwem firmy Exotic Car Trader w stanie Oregon. Właściciel informuje w ogłoszeniu, że samochód przejechał zaledwie 3400 mil (5471 km) od momentu instalacji nowego silnika. Samochód wyceniono na astronomiczną kwotę 99 999 dolarów. Będziemy naprawdę mocno zaskoczeni, jeśli znajdzie się osoba zainteresowana takim dziwnym zestawem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.