Mustang się nie zatrzymuje. Po raz kolejny jest liderem sprzedaży

Ford przeanalizował dane rejestracyjne z S&P Global Mobility, które pokazują, że Mustang siódmy rok z rzędu jest najpopularniejszym sportowym coupe na świecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mustang obecnej generacji zadebiutował już dobrych kilka lat temu. Jednak wprowadzenie go na inne rynki niż Amerykański było doskonałym posunięciem ze strony Forda. Na tyle dobrym, że po raz kolejny model ten okazał się najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie.

Zobacz wideo Od premiery forda mustanga minęło ponad pół wieku. Samochód stał się ikoną popkultury

W zeszłym roku model utrzymał pozycję lidera dzięki sprzedaży Mustanga z pięciolitrowym silnikiem V8, Mustanga Mach 1 oraz gotowego do jazdy na torze Mustanga Shelby GT500 z homologacją drogową.

Największą popularnością Mustang cieszy się w swoim macierzystym kraju – Stanach Zjednoczonych. To właśnie na tamtejszy rynek przypada 76 proc. globalnej sprzedaży modelu. Wzrost popytu na samochód Forda zaobserwowano w minionym roku także m.in. w Nowej Zelandii (wzrost o 54,3 proc.), Brazylii (o 37,3 proc.) i w Korei Południowej (o 16,6 proc.).

Ford nie zatrzymuje jednak Mustanga w miejscu i już planuje wypuszczenie specjalnych wersji pojazdu: Mustang Ice White (dostępny również w Mustangu Mach-E), Shelby GT500 Heritage Edition, GT California Special, Coastal Limited oraz Stealth.

Ford także z każdym rokiem poszerza swoją ofertę personalizacji Mustanga. W 2022 r. kierowcy mają do wyboru aż osiem nowych opcji kolorystycznych auta w tym m.in. ekskluzywny Code Orange dla Shelby GT500 od Ford Performance oraz Brittany Blue Metallic, który powraca specjalnie dla modeli Shelby GT500 Heritage i Coastal Limited. Pozostałe kolory nadwozia, w tym Atlas Blue Metallic, Cyber Orange Metallic Tri-Coat, Dark Matter Gray Metallic, Eruption Green Metallic, Grabber Blue Metallic i Mischievous Purple Metallic, są dostępne dla całej gamy modeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.