Złodzieje idą na rekord. Im większe i cięższe tym lepsze, więc rozebrali... most

Do kradzieży w naszym kraju w sumie to jesteśmy przyzwyczajeni. Łupem złodziei padają różne rzeczy, ale ostatnio pod Ciechanowem weszli na nowy poziom.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W świecie motoryzacji kradzione są różne rzeczy. Katalizatory, koła, części karoserii, tablice samochodowe i drogowe. Praktycznie wszystko co ma jakąś wartość i da się sprzedać na złomie lub przez internet znajdzie entuzjastę przywłaszczania nie swoich rzeczy.

Zobacz wideo Odzyskali eleganckiego sedana kilkanaście godzin po kradzieży

W miejscowości Obrąb pod Ciechanowem złodzieje weszli jednak na nowy poziom, przy okazji stwarzając zagrożenie dla ruchu lokalnego. Okradli tam… most. Będąc bardziej szczegółowym nie cały most, a „jedynie" jego części konstrukcyjne.

Zaraz po zorientowaniu się Powiatowy Zarząd Dróg (PZD) w Ciechanowie zamkną przeprawę. Do zuchwałej kradzieży doszło 19 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli niewidoczne elementy z drogi, które zapewniały odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji. W sumie ukradli 22 z 36 poprzecznic pośrednich i 132 śruby, które mocowały te elementy.

PZD od razu zdecydowało o zamknięciu drogi i rozmieszczeniu znaków informujących. Zlecono także szybką ekspertyzę czy kradzież części wpłynęło znacząco na konstrukcję mostu. Z ekspertyzy wynika, że przeprawa chociaż osłabiona nadaje się do przejazdu.

Z tego powodu jutro w godzinach porannych zostanie przynajmniej w części otworzony most, ale jedynie z jednym pasem ruchu na jego środku. Ruch odbywać się będzie wahadłowo.

W tym momencie PZD szuka wykonawcy, który naprawi most. Równocześnie poszukiwani są sprawcy kradzieży. Ich czyn godny jest potępienia, ale nie można im odmówić fantazji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA