A2-ka wydłużana na wschód. Zaczynają się prace w terenie

GDDKiA informuje, że na dwóch z siedmiu odcinkach A2 od Mińska Mazowieckiego w kierunku Białej Podlaskiej trwają już prace w ziemi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Autostrada A2 w kierunku wschodnim powoli się wydłuża. Na razie trwają prace ziemne na dwóch z siedmiu odcinków, a cztery fragmenty czekają na decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Obecnie autostradą A2 można dojechać do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W sumie w przygotowaniu jest kolejnych 101 km trasy.

Pierwsze dwa odcinki, których tereny zostały już przekazane wykonawcom mają w sumie 37,5 km. Obecnie wykonawcy budują drogi serwisowe oraz odhumusowują trasę główną. Rozpoczęły się także prace związane z budową obiektów mostowych. Przy sprawnej realizacji kontraktów kierowcy powinni skorzystać z tych odcinków jesienią 2023 r.

Na kolejne cztery odcinki od Siedlec w kierunku Białej Podlaskiej zostały podpisane umowy z wykonawcami i teraz oczekiwane są decyzje ZRID. W sumie mają one 63,5 km długości. Zgodnie z zawartymi umowami na wszystkich czterech odcinkach zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 r.

Na odcinek od Białej Podlaski do granicy z Białorusią (ok. 32 km) podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego i pozyskanie potrzebnych dokumentów. Po uzyskaniu ZRID i finansowania zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy tego odcinka.

Należy też pamiętać, że autostrada A2 również w stronę zachodnią się zmienia. Pomiędzy Warszawą a Łodzią trwa poszerzanie trasy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA