Elegancki sedan odzyskany kilkanaście godzin po kradzieży

Skradziony sedan o wartości ponad 80 tysięcy złotych został odzyskany przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Kilkanaście godzin wcześniej auto zaginęło w Niemczech.

Tym łupem złodzieje nie nacieszyli się zbyt długo. Eleganckie Renault Talisman skradzione na terytorium Niemiec zostało odnalezione w Polsce już kilkanaście godzin po kradzieży. Pojazd warty ponad 80 tysięcy złotych został zabezpieczony i będzie zwrócony właścicielowi.

Renault poruszające się drogą krajową numer 22 niedaleko miejscowości Wełmin w województwie lubuskim, zauważyli policjanci ruchu drogowego strzeleckiej komendy. Auto na niemieckich tablicach rejestracyjnych wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę i nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu.

Zobacz wideo

Francuskiego sedana prowadził 48-letni mężczyzna. Jak czytamy w komunikacie prasowym, kierujący w trakcie kontroli nie potrafił logicznie wytłumaczyć do kogo należy auto oraz dlaczego oraz gdzie nim jedzie. Funkcjonariusze sprawdzając samochód w policyjnej bazie danych odkryli, że figuruje w systemie jako kradziony.

Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli auto, które lawetą zostało przetransportowane na policyjny parking. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu oraz usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie przed za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

Więcej o:
Copyright © Agora SA