SUV skradziony w Danii odnalazł się na granicy z Ukrainą

Straż Graniczna co jakiś czas udaremnia próby wywozu kradzionych pojazdów za wschodnią granicę Polski. Tym razem funkcjonariusze spotkali się jednak z sytuacją odwrotną. Z Ukrainy do Polski próbowano wjechać poszukiwanym BMW X5.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce z przemytnikami osobówek, ciężarówek, motocykli czy masz budowlanych, pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Funkcjonariusze tylko z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku 2022 roku odzyskali różnego rodzaju sprzęty o łącznej wartości przekraczającej 4 mln zł.

Tym razem pracownicy przejścia granicznego w Dorohusku mieli nosa do eleganckiego BMW X5 wyprodukowanego w 2016 roku. Czarny SUV o szacunkowej wartości 150 tys. złotych pojawił się na kierunku wjazdowym do Polski. Auto prowadził 61-letni obywatel Ukrainy.

Podczas prowadzonych czynności system informatyczny wykazał, że BMW jest poszukiwane. Z zawartych w bazach danych informacji wynikało, że auto zostało skradzione na terytorium Danii. Jak czytamy w komunikacie prasowym informującym o tym zdarzeniu, w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a luksusowy pojazd zabezpieczono na służbowym parkingu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA