Obwodnica Bielska Podlaskiego. Podpisano umowę na realizację

GDDKiA podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę 3 km obwodnicy Bielska Podlaskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Podpisano umowę na realizację 3 km południowej obwodnicy Bielska Podlaskiego. Wykonawcą prac będzie konsorcjum trzech firm - Unibep, Budrex i Value Engineering.

Zobacz wideo Wymagana, a nieznana. Czym tak naprawdę jest bezpieczna odległość?

Południowa obwodnica Bielska Podlaskiego ma wyprowadzić z miasta ruch na osi wschód - zachód. Składa się z dwóch 3-kilometrowych fragmentów DK66. Pierwszy z nich ma powstać w ramach budowy S19 na odcinku Haćki - Bielsk Podlaski. Drugi to oddzielne zadanie, na które właśnie została podpisana umowa.

Odcinek zostanie zrealizowany jako droga jednojezdniowa. Położony będzie między istniejącą DK19 (wylot z Bielska Podlaskiego w stronę Siemiatycz) a DK66 (wylot w kierunku przejścia granicznego z Białorusią w Połowcach). W obu tych miejscach powstaną ronda. Wykonawca w ramach zadania wybuduje również wiadukt nad torami kolejowymi, most nad rzeką Białą wraz z przejściem dla zwierząt oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca zobowiązał się zakończyć inwestycję w przeciągu 32 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresu zimowego (16 grudnia-15 marca). Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2023-2025.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.