Duże zmiany w Porsche. Kultowy model czeka rewolucja od 2025 roku

Niemiecka marka szykuje spore zmiany. Porsche 718 dostępny w wariancie Cayman i Boxster przejdzie rewolucję. Jeszcze tylko przez trzy lata samochód będzie dostępny w obecnej formie.

Zeszłoroczne plotki na temat elektryfikacji modeli w Porsche zaczynają przybierać konkretną formę. Marka potwierdziła, że do 2025 roku model 718 z centralnie umieszczonym silnikiem będzie dostępny wyłącznie w wersji elektrycznej.

Więcej informacji na temat nowości motoryzacyjnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na razie niezbyt dużo wiadomo na temat szczegółów, ale szef marki, Oliver Blume, zdradził podczas rozmowy z mediami, że powstanie specjalna platforma dla dwudrzwiowych modeli sportowych. Koncepcja zostanie zaczerpnięta od koncepcyjnego modelu Mission R.

Jednak na początek w gamie Porsche pojawi się elektryczny Macan, które jest już w bardzo zaawansowanej formie rozwoju. Początkowo pojawiały się doniesienia, że nowy 718 powstanie na platformie MMB wykorzystywanej do budowy aktualnej generacji Porsche 911 (992).

Zobacz wideo

Jednak po całkowitym przejściu wersji Boxster i Cayman na napęd elektryczny, platforma wymagałaby zbyt wiele modyfikacji. Choć generacja 992 została przygotowana do możliwości obsługi napędu hybrydowego, jest mało prawdopodobne, aby spełniła wymogi.

Trudno ocenić, czy przekształcanie modelu 718 na napęd elektryczny opłaci się Porsche. Jednak biorąc pod uwagę bardzo pozytywne przyjęcie modelu Taycan, kurczący się rynek sportowych samochodów zasilanych tradycyjnie, a także coraz większe zainteresowanie silnikami elektrycznymi o dużej mocy, krok wyprzedzający niemieckiej marki może się wydawać jako bardzo rozsądny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.