Denzel Washington przegrał z Willem Smithem walkę o Oscara i sprzedaje Porsche 911 Turbo

Na aukcję Bring A Trailer trafiło wyjątkowe Porsche 993 Turbo z 1997 r. Jego właścicielem jest gwiazda Hollywood, Denzel Washington. Najpierw jednak trzeba było doprowadzić je do porządku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Przedmioty związane z gwiazdami filmowymi czy scenicznymi zawsze są w cenie. Teraz na aukcję portalu Bring A Trailer trafiło wyjątkowe Porsche z 1997 r. należące do Denzela Washingtona. Aktor właśnie przegrał walkę o Oscara za rolę w filmie "Tragedia Makbeta". W tej kwestii musiał ustąpić pola innemu hollywoodzkiemu aktorowi. Statuetkę za najlepszą główną rolę męską zgarnął Will Smith za rolę w filmie "King Richard: Zwycięska rodzina". Za to Washington ma ładniejsze Porsche i właśnie chce się go pozbyć.

Zobacz wideo 440 KM zamkniętych w kompaktowym SUV-ie. Porsche udowadnia, że jest producentem samochodów sportowych

Aktor zakupił auto w 1997 r. prosto z salonu. Przejechał nim zaledwie 18 tys. mil (niecałe 29 tys. km). Pomimo niskiego przebiegu i tak trzeba było je wyczyścić i przeprowadzić detailing, ponieważ czas odcisnął swoje piętno na wyjątkowym samochodzie.

 

Spód auta został przywrócony do stanu salonowego bez uszkodzenia oryginalnej farby lub podkładu, przy pomocy "prysznica" z suchego lodu. Lata brudu zniknęły w ciągu kilku sekund, a aluminiowe elementy zawieszenia ponownie zyskały blask. Po raz kolejny okazało się, że ta metoda jest niezawodna.

Na nagraniu widać, jak niezabezpieczona farba wyblakła przez lata. Aby poprawić lakier, szkło i elementy wykończeniowe są zaklejane taśmą, a zespół ekspertów poleruje powierzchnię, aby uzyskać lustrzany połysk. Elementy, takie jak reflektory i tylne światła, są usuwane osobno do polerowania i nakładana jest nowa ochronna powłoka lakiernicza.

Również wnętrze przeszło kurację odświeżającą. Siedzenia są odkurzane, czyszczone i zabezpieczane specjalną powłoką. Koła są również poddawane obróbce suchym lodem, a także założono komplet nowych opon.

Porsche 911 Turbo (model 993) jest niezwykle cenionym klasykiem, głównie dlatego, że to była ostatnia generacja modelu 911 Turbo z silnikiem chłodzonym powietrzem. Przy pojemności 3,6 l sześciocylindrowy bokser rozwijał moc 408 KM. Pozwalała na przyspieszenie do setki w 4,5 s i rozwinięcie prędkości maksymalnej 290 km/h. Porsche 911 Turbo (993) było produkowane w latach 1995-1998.

Denzel jednak długo nie nacieszy się odnowionym autem. Już teraz cena na stronie Bring A Trailer wynosi niemal 318 tys. dolarów. Zostało jeszcze kilka godzin, żeby przebić tę kwotę. Kupujący również otrzyma specjalny podpis od aktora świadczący, że był to jego samochód. W przyszłości takie Porsche może zyskać jeszcze na wartości, nawet jeśli nie  brać pod uwagę jego sławnego właściciela.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.