Policja odzyskała luksusowe auta. Przy okazji odkryto jeszcze plantację marihuany

Policja z Kalifornii odzyskała 35 skradzionych luksusowych pojazdów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kradzieże aut są powszechną praktyką. Chociaż producenci cały czas próbują wymyśleć nowe rozwiązania, aby zapobiec kradzieżom, to i tak przestępcom udaje się je obejść.

Zobacz wideo Luksusowe BMW X6 odzyskane po kilku godzinach od kradzieży

Ponieważ informacja pochodzi z Kalifornii warto spojrzeć, jak to wygląda za oceanem. FBI podaje, że w 2019 r. w Stanach Zjednoczonych skradziono 721.885 samochodów. W tym przypadku jednak może cieszyć informacja, która została podana przez California Highway Patrol, którzy to odzyskali 35 luksusowych samochodów.

Nalot i w konsekwencji odzyskanie pojazdów było efektem dwumiesięcznej obserwacji. Władze nie podały zbyt wielu szczegółów, ale w zeszłym tygodniu w dolinie San Fernando wydano nakaz przeszukania, co doprowadziło do odzyskania wielu skradzionych pojazdów, w tym Aston Martin Vantage, Bentley Continental GT i Corvette C8.

Zdjęcia udostępnione przez policję pokazują również kilka Mercedesów i BMW. Na liście znalazły się również Porsche, Jaguary, Lexusy i Range Rovery. W sumie wartość skradzionych pojazdów wyceniono na około 2,3 mln dolarów.

Podczas akcji aresztowano jedną osobę, zabezpieczono broń palną i zabezpieczono plantację marihuany składającą się z 400 krzaków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.