Luksusowe BMW X6 warte 250 tys. zł odzyskane po kilku godzinach od kradzieży

Kolejna sprawa związana z kradzieżą luksusowego pojazdu w Niemczech, znalazła swój finał na terytorium Polski. Lubuscy policjanci odzyskali BMW X6 warte 250 tys. zł. Złodziej wpadł po tym, jak na oczach policjantów popełnił wykroczenie drogowe.

W Polsce często odnajdują się kradzione samochody. Funkcjonariuszom w walce ze złodziejami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie i dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Nad Wisłą odnajdują się nie tylko znikające poza granicami kraju osobówki, ale także kampery, motocykle, quady, pojazdy dostawcze, ciężarówki, przyczepy czy maszyny budowlane.

Policjanci ruchu drogowego wschowskiej komendy (woj. lubuskie) odzyskali BMW X6, które jak później okazało się, kilka godzin wcześniej zniknęło na terenie Niemiec. Patrol ruchu drogowego 24 marca nie bez przyczyny zainteresował się czarnym SUV-em. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, kierowca auta na niemieckich tablicach rejestracyjnych, na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzania jadącej przed nim ciężarówki. Sytuacja ta miała miejsce w Dębowej Łęce przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mundurowi poruszający się nieoznakowanym Volkswagenem Passatem, natychmiast zareagowali i skierowali auto do kontroli.

Zobacz wideo

BMW prowadził 41-letni obcokrajowiec. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze sprawdzili auto w systemie informatycznym, z którego dowiedzieli się, że SUV kilka godzin wcześniej został zgłoszony jako skradziony na terenie Niemiec. Po przeszukaniu policjanci w bagażniku znaleźli parę kompletów tablic rejestracyjnych zdemontowanych z innych aut.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Test narkotykowy wykazał w jego organizmie obecność amfetaminy, metamfetaminy i opium. Auto o szacunkowej wartości 250 tysięcy złotych zostało przetransportowane na parking strzeżony i niebawem wróci do właściciela.

Więcej o:
Copyright © Agora SA