Luksusowe SUV-y nie trafiły pod piłę. Odzyskano je w całości

Dwa luksusowe samochody skradzione na terytorium Włoch odnalazły się w Polsce. Maserati Levante i BMW X4 o łącznej wartości szacowanej na 750 tys. złotych, ujawnili na Śląsku katowiccy policjanci współpracujący z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Pojazdy odnaleziono w całości.

Na terytorium Polski służby mundurowe często odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Tym razem, policjanci z katowickiej komendy zwalczający przestępczość samochodową, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej odzyskali dwa luksusowe SUV-y. Auta nie zostały rozmontowane na części i są kompletne.

Jak informują policjanci, Maserati Levante o wartości 550 tys. zł zostało przywłaszczone pod koniec stycznia w Mediolanie. Prowadzone czynności w sprawie pozwoliły odnaleźć ten samochód ukryty w garażu jednej z firm remontowo-budowlanych na terenie Śląska. Do drugiego z przestępstw dotyczącego auta klasy premium, przywłaszczonego na terytorium Włoch, doszło na początku lutego. Wówczas skradzione zostało BMW X4 o wartości około 200 tys. zł. SUV odnalazł się w Polsce - stał zaparkowany na prywatnej posesji. Katowiccy policjanci zatrzymali w sprawie tych kradzieży 4 mężczyzn - najmłodszy jest w wieku 41 lat, a najstarszy 72 lat.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut paserstwa o znacznej wartości. Na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zastosowano także wobec nich zabezpieczenie majątkowe. Za paserstwo samochodów o znacznej wartości podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.