Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej. Coraz bliżej podpisania umowy na realizację

Kontrola przetargu na projekt i budowę przebiegła pomyślnie. To kolejny krok do podpisania umowy na realizację obwodnicy w ciągu drogi S19.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi S19 zostało złożonych sześć ofert. Droga powstanie w systemie Projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. 

Zobacz wideo Wymagana, a nieznana. Czym tak naprawdę jest bezpieczna odległość?

Oferty oceniane były przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena (60 proc.), przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze (30 proc.) oraz skrócenie terminu realizacji kontraktu (10 proc.). Wszystkie oczywiście miały wydłużony okres gwarancji i przewidywały zakończenie prac w przeciągu 36 miesięcy.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Polaqua.

Drogi w PolsceWielkie plany GDDKiA na rok 2022. Mamy pełną listę budowanych dróg

Co prawda obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej została zrealizowana już w 2011 r. Jednak jest to droga jedno jezdniowa z możliwością dobudowy drugiej nitki. Właśnie tego dotyczył przetarg.

Dodatkowa prawa nitka będzie miała długość 7,8 km. W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe.?Planowane są również mosty oraz wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt. Trasa ekspresowa zostanie również wygrodzona.

Więcej o: