Joe Biden w Warszawie to "paraliż". Od piątku utrudnienia, zamknięte drogi i objazdy

To będzie bardzo ciężki weekend dla kierowców w Warszawie. Do Polski przylatuje Joe Biden, a kierowcy utrudnień mogą spodziewać się już od piątku. W sobotę centrum miasta ma zostać "sparaliżowane". [Aktualizacja] Artykuł jest cały czas aktualizowany. Prezydent USA wyleciał z Rzeszowa po 18. Zmiany i opóźnienia spowodowane są przez usterkę w polskim samolocie. Warszawiacy największych utrudnień powinni spodziewać się wieczorem, kiedy Joe Biden wyląduje w stolicy. Kulminacja wydarzeń będzie miała miejsce w sobotę.

Joe Biden w Warszawie - utrudnienia

Wizyta Joe Bidena w Warszawie potrwa dwa dni i rozpocznie się już w piątek 25 marca. Prezydent USA opuści Polskę w sobotę 26 marca. Kierowców czekają więc dwa ciężkie dni. Relację z pobytu Bidena w Warszawie możesz śledzić na bieżąco na stronie głównej gazety.pl.

Biden przylatuje do Polski po spotkaniu w Brukseli z przywódcami państw NATO, G7 oraz Unii Europejskiej. Główna część wizyty zaplanowana jest na sobotę, kiedy to prezydent USA spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. - Podróż będzie się koncentrować wokół tworzenia ogólnoświatowego wsparcia dla narodu ukraińskiego i przeciwko inwazji Putina na Ukrainę - Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu.

Zobacz wideo Jakie są oczekiwania w związku z wizytą Joe Bidena w Europie?

Utrudnienia w Warszawie 25 i 26 marca - co już wiemy?

Wszyscy mieszkańcy Warszawy i kierowcy, którzy akurat w ten weekend będą przejeżdżali przez stolicę muszą się liczyć z utrudnieniami. Sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że nie poznamy dokładnego planu wizyty ani godzin, w których zamknięte będą konkretne ulice. Takie informacje nie są ujawniane w przypadku wizyty prezydenta USA. Dlatego warto śledzić lokalne serwisy na żywo i sprawdzać, co się dzieje w mediach społecznościowych, a także na np. Mapach Google. Znamy tylko orientacyjny plan. Najgorsza dla kierowców będzie sobota.

Joe Biden w Warszawie. Artykuł cały czas aktualizujemy

Aktualizacja 25 marca 18:30: Prezydent Biden wyleciał z Rzeszowa po 18. Warszawiacy powinni więc spodziewać się największych problemów od 19-20. To dobra informacja, ponieważ opóźnienie spowodowane usterką polskiego samolotu i zmianą planów sprawiło, że blokady i objazdy będą czekały kierowców po piątkowych godzinach szczytu. Na Mapach Google pojawiły się już zgłoszenia o zamkniętych ulicach w centrum.

Przewiduje się, że Joe Biden będzie nocował w hotelu w ścisłym centrum (prawdopodobnie Marriott), a to oznacza, że służby będą zamykać ulice także tam.

Ruch w centrum Warszawy o 18:30Ruch w centrum Warszawy o 18:30 fot. zrzut ekranu z Google Maps

Aktualizacja 25 marca 14:30: Warszawiacy największych utrudnień powinni się więc spodziewać od ok. 17, kiedy planowane jest lądowanie na Okęciu. Joe Biden wylądował w Rzeszowie ok. 14. Miał zostać tam powitany przez Andrzeja Dudę. Samolot prezydenta Polski miał jednak małą usterkę, wszystko więc lekko się opóźnia. Obaj prezydenci są już w Rzeszowie. Możliwe, że przylot na Okęcie jednak przesunie się na wieczór.

Aktualizacja 25 marca południe: Wszystko wskazuje na to, że potwierdzą się informacje o przylocie prezydenta Bidena do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Największe utrudnienia w sobotę

Warszawski ZTM zamierza w piątek i sobotę prowadzić relację na żywo z informacjami o objazdach autobusów i wstrzymywanym/wznawianym ruchu. W piątek planowana jest na 16-21, ale podkreślamy, że punktowo utrudnienia mogą się zacząć znacznie wcześniej. Możliwe też, że ze względów bezpieczeństwa Joe Biden przyleci wcześniej.

Za to w sobotę czeka nas prawdziwy paraliż centrum miasta. Dlatego władze miasta polecają w ogóle unikać tego dnia wizyty w Śródmieściu, a najpewniejszym środkiem komunikacji będzie metro. Utrudnienia w ruchu potrwają od samego rana do nawet 20. Dotkną przede wszystkim centrum, ale też drogi na lotnisko. Joe Biden odleci z Warszawy z Okęcia.

W niedzielę utrudnienia związane z Warszawskim Półmaratonem

To nie jedyne utrudnienia dla kierowców w ten weekend. 16. Warszawski Półmaraton Pokoju to pierwszy masowy bieg w stolicy po pandemii. Start zaplanowano na 9.00 w niedzielę. Biegacze wystartują z ulicy Konwiktorskiej, pobiegną na Żoliborz, na Pragę, dotrą do Agrykoli i zakończą bieg w Parku Fontann. Czołówka mężczyzn będzie finiszowała ok. 10.00, a kobiet ok. 10.10.

O godz. 13. wystartuje bieg na 5 km. Biegacze ruszą z Konwiktorskiej, pobiegną Mickiewicza, Krasińskiego i Wisłostradą dotrą do mety w Parku Fontann.

Utrudnienia Warszawa - bieg

STARE I NOWE MIASTO, ŻOLIBORZ, MARYMONT – 26 i 27 marca (sobota i niedziela)

 • Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 21:00 w niedziele. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta.
 • Dojazd do PKOLu będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego (w kierunku Gdańska), zaś w niedzielę innymi drogami po godzinie 13:45.
 • Konwiktorska (START 16. Półmaratonu Warszawskiego) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 19:00 w niedzielę. Zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał zarówno w sobotę, jak i niedzielę.
 • Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia, META 16. Półmaratonu Warszawskiego) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. godz. 20:00 w niedzielę (przywrócenie ruchu na 2 pasach, od ok. 22:00 całkowite przywrócenie ruchu). Jezdnia w kierunku Gdańska (północnym) będzie przejezdna przez cały czas.
 • Sanguszki – przejazd ulicą będzie zamknięty od godz. 20:00 w sobotę do godz. 20:00 w niedzielę.
 • Muranowska – będzie zamknięta w niedzielę w godz. 8:30 – 13:45. Tym samym niemożliwy będzie przejazd ul. Międzyparkową.
 • Andersa oraz ul. Mickiewicza (na odcinku Słomińskiego – Plac Wilsona) – będą zamknięte w niedzielę w godz. 8:30 – 14:00 w obu kierunkach. Przejezdny będzie jedynie odcinek pomiędzy pl. Wilsona a ul. Zajączka w kierunku południowym.
 • Plac Wilsona – w niedzielę w godz. 8:30-14:00 nastąpi zawężenie ruchu samochodowego do jednego pasa bez możliwości zjazdu w ul. Krasińskiego.
 • Krasińskiego (jezdnia południowa) – będzie zamknięta w niedzielę w godz. 8:30 – 14:00. Jezdnia północna będzie przejezdna przez cały czas do Placu Wilsona.
 • Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do 21:00 w niedzielę. Jezdnia wschodnia (w kierunku Gdańska) będzie przejezdna przez cały czas.
 • Krajewskiego, Zakroczymska, Szymanowska, Słomińskiego – będą zamknięte w niedzielę w godz. 5:00 – 18:00.

PRAGA PÓŁNOC – 27 marca (niedziela)

 • W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (za wyjątkiem przejazdu w kierunku Ronda Żaba). W godz. 8:45-12:00 wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej (z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim). Wyjazd w kierunku Bródna w godz. 8:45-10:45 będzie możliwy przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską.
 • Most Gdański – w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdny przez cały czas. W kierunku Pragi będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:45-10:45.
 • Starzyńskiego (jezdnia południowa) – w kierunku Mostu Gdańskiego będzie przejezdna przez cały czas. W kierunku Targówka będzie wyłączona z ruchu w godz. 8:45-10:45 (biegacze biegną wiaduktem nad rondem Starzyńskiego).
 • Namysłowska– będzie zamknięta w godz. 8:45:-11:00.
 • Ratuszowa – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 11:30.
 • Wybrzeże Helskie – będzie zamknięta w godz. 8:50 – 11:20.
 • Okrzei – będzie zamknięta w godz. 9:00-11:30. Dojazd od ul. Wybrzeże Szczecińskie będzie możliwy dopiero od godz. 12:00.
 • Jagiellońska – będzie zamknięta w godz. 8:55-11:35.
 • Zamoyskiego – będzie zamknięta w godz. 9:00-11:40.
 • Sokola– będzie zamknięta w godz. 9:00-11:45.
 • Wybrzeże Szczecińskie – będzie zamknięta w godz. 9:00 -11:55.
 • Most Świętokrzyski (jezdnia południowa i południowa) – będzie zamknięty w godz. 9:00 – 12:00 (zamknięcie jezdni południowej zamyka możliwość funkcjonowania jezdni północnej) .

POWIŚLE, MOKOTÓW – 27 marca (niedziela)

 • Odcinek  ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Hoene-Wrońskiego – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Solec – Wioślarska) będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:50-12:15.
 • Przejazd między wschodnią, a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostanie się na drugą stronę Wisły będą możliwe mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy w kierunku północnym na ul. Wioślarskiej i ul. Solec będzie odbywał się bez zmian. Dodatkowo pomiędzy ul. Ludną a ul. Łazienkowską będzie wydzielony pas w kierunku południowym, który umożliwi wyjazd z Powiśla mostem Łazienkowskim w kierunku wschodnim albo al. Armii Ludowej w kierunku zachodnim.
 • Tamka (na odcinku od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie do ul. Kruczkowskiego) – będzie zamknięta w godz. 8:50 – 12:15.
 • Kruczkowskiego – będzie zamknięta w godz. 9:10-12:00. Utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża.
 • Rozbrat, Górnośląska, Hoene-Wrońskiego – będą zamknięte w godz. 9:10 -12:15.
 • Szwoleżerów – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 12:45.
 • Czerniakowska – będzie zamknięta w godz. 9:15 – 12:45.
 • Solec – będzie zamknięta w godz. 9:15 – 12:45.
 • Wioślarska – będzie zamknięta w godz. 9:20 – 12:52.
 • Wybrzeże Kościuszkowskie – będzie zamknięta w godz. 9:25 – 13:00.

16. Warszawski Półmaraton Pokoju - mapa:

16. Warszawski Półmaraton Pokoju16. Warszawski Półmaraton Pokoju fot. organizator

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.