Policja gotowa na sezon motocyklowy. Pierwsze patrole już na drogach

Kalendarzowa wiosna i polepszające się warunki drogowe sprawiają, że na drogi wyjeżdża coraz więcej motocykli. W tych okolicznościach na jezdniach nie może zabraknąć pilnujących porządku funkcjonariuszy na policyjnych motocyklach.

Wyższa temperatura oraz słoneczne dni sprawiają, że na drogach pojawiają się miłośnicy jednośladów. Początek kalendarzowej wiosny to zwykle czas uruchamiania sprzętów po dłuższej jesienno-zimowej przerwie. W takich okolicznościach warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych, zwłaszcza na początku sezonu, kiedy jezdnie nie zostały jeszcze doprowadzone do porządku po zimie.

Aby móc bezpiecznie cieszyć się z jazdy motocyklem, należy odpowiednio przygotować pojazd. Po długim okresie zimowania, konieczny jest przegląd techniczny oraz ocena stanu podstawowych elementów takich jak: opony, poziom płynów, stan oleju, sprawność układów hamownia czy światła. Od tych podstawowych elementów zależy bowiem bezpieczeństwo kierującego jednośladem oraz innych użytkowników dróg.

Co ważne, jazda motocyklem wymaga nie tylko umiejętności, zdrowego rozsądku i wyobraźni, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. O szczegółach dotyczących prawa jazdy na motocykl można przeczytaj tutaj - KLIKNIJ.

Kiedy rowerzysta może jechać po chodniku? Przepisy są bardzo konkretneKiedy rowerzysta może jechać po chodniku? Przepisy są bardzo konkretne

Policjanci także przygotowują służbowe motocykle do codziennej pracy i rozpoczynają patrole. Przez okres, kiedy pozwoli na to pogoda, policyjni motocykliści pilnować będą porządku oraz reagować na kierowców poruszających się jednośladami.

Mundurowi tradycyjnie apelują do zmotoryzowanych, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominają, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apeluje się o unikanie brawury i dostosowanie szybkości do ograniczeń prędkości.

Więcej artykułów motoryzacyjnych znajdziesz w serwisie Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: