Luksusowy sedan z Chin. Konkurencja dla Mercedesa, Audi i BMW

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia modelu Hongqi H5. Dziś ta nazwa mówi niewiele, ale za kilka lat ta marka może być graczem aspirującym do segmentu premium. Samochód zadebiutuje oficjalnie na targach w Pekinie.

Nowa generacja chińskiego modelu wygląda zupełnie inaczej niż poprzednik. Samochód nawiązuje do produkowanej przez chińską markę limuzyny Hongqi H9, która jest rynkowym rywalem takich modeli jak Mercedes Klasy E, Audi A6 czy BMW Serii 5.

Więcej informacji na temat chińskich samochodów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Projektanci mocno zaakcentowali przedni pas wielką, chromowaną osłoną chłodnicy ułożoną w poziome linie. Pojawił się typowy dla tej marki motyw „czerwonej flagi" spływający po masce. W modelu zamontowano rozdzielone reflektory. W miejscu reflektorów głównych znajdują się światła do jazdy dziennej LED. Z kolei niżej w zderzaku zamontowano światła mijania i światła drogowe.

Zobacz wideo

Luksusowy sedan z Chin otrzymał całkowicie nowy wygląd tylnej części nadwozia. Znajdziemy tam podobieństwa do większego modelu H9. Tylne lampy LED trochę przypominają kształtem te z Volvo. Połączono je pasem świetlnym.

W sieci pojawiło się kilka obrazków prezentujących wnętrze samochodu. Mocno zaakcentowano tam pionowy ekran urządzenia multimedialnego, wkomponowany w kokpit. Na wyposażeniu standardowym pojawiły się cyfrowy zestaw wskaźników, trójramienna kierownica oraz panele dotykowe. Lewarek skrzyni biegów jest stosunkowo niewielki, a w oczy rzuca się także czerwona skóra na fotelach i desce rozdzielczej.

Chińskie źródła podają, że model H5 będzie dostępny z dwulitrowym silnikiem (cztery cylindry) z turbodoładowaniem. W ofercie pojawi się również jednostka o pojemności 1,5-litra z układem hybrydowym typu plug-in. Więcej informacji o modelu pojawi się na targach w Pekinie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.