Kabriolet BMW z karabinem maszynowym. Patroluje trasę i broni ludności

W sieci pojawiło się nagranie z nietypowym BMW Serii 6 o nadwoziu kabriolet. Samochód wyposażono w wielki karabin maszynowy. Auto porusza się po ulicach Mikołajowa w Ukrainie i jest prezentem od mera tego miasta.

Witalij Kim, mer Mikołajowa, miasta na wybrzeżu Morza Czarnego pomiędzy Odessą, a Chersoniem, przekazał BMW Serii 6 w wersji kabrio na potrzeby społeczne. Samochód został doposażony w wielki karabin maszynowy w tylnej części nadwozia i przemieszcza się pomiędzy Chersoniem a portem w Odessie.

Więcej ciekawych informacji ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Z BMW usunięto klapę bagażnika i zainstalowano mocowanie na karabin maszynowy NSW o kalibrze 12,7 mm. Konstrukcja wygląda bardzo solidnie i wszystko wskazuje na to, że spełnia swoje zadanie. Jedynie brak tutaj wygodnego miejsca dla strzelca, który operuje karabinem. Wydaje się, że podczas jazdy może mieć mocno utrudnione działanie.

Na drzwiach i masce pojawiła się folia pozwalająca na szybką identyfikację, po której stronie konfliktu działa samochód. W tylnej części nadwozia pojawiło się hasło, słynna odpowiedź żołnierzy z Wyspy Węży skierowana do rosyjskiego okrętu: "Русский военный корабль, иди на хуй", czyli w wolnym tłumaczeniu: "Rosyjski okręcie wojenny, wyp********".

Zobacz wideo

Zobaczcie, jak samochód prezentuje się na filmie opublikowanym na Twitterze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.