Ford piątą marką pod względem sprzedaży. Luty nie taki dobry

Ford zarówno w lutym, jak i od początku roku zajmuje piąte miejsce pod względem sprzedaży w Polsce. Odnotowano spadki w stosunku do zeszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford raczej nie ma powodu do zadowolenia. Co prawda zajmuje ostatnie miejsce w Top 5 sprzedaży aut osobowych i dostawczych do 3,5 t. w Polsce, ale w porównaniu do zeszłego roku odnotował spadki sprzedaży.

Zobacz wideo Ford S-Max - na rynku obecny jest od lat, teraz prezentuje się w nowej, hybrydowej odsłonie

Ford w lutym sprzedał 2305 samochodów z czego 1702 to auta osobowe i 603 to auta dostawcze. Udział w rynku zatem wyniósł 5,95 proc., ale jest to spadek o 10,4 proc. w stosunku do lutego 2021 r. Jedynie sprzedaż SUV-ów i crossoverów wzrosła o 51 proc. (sprzedano ich 980 szt.). Wyniki te pozwoliły zająć Fordowi piąte miejsce.

Patrząc na okres styczeń-luty, to Ford w Polsce sprzedał 4269 szt. pojazdów. Tym samym również zajmuje piąte miejsce na naszym rynku. W stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, marka jest na minusie o 15,2 proc.

Najpopularniejszym modelem Forda w lutym okazała się Kuga – 505 egz. Model ten stanowił niemal 30 proc. sprzedaży wszystkich aut osobowych. Na drugim miejscu znalazła się Fiesta, a na trzecim Puma.

Dobrym wynikiem może pochwalić się Mustang Mach-E, który drugi miesiąc z rzędu był najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w naszym kraju.

Od początku roku to Kuga i Puma znalazły się na szczycie sprzedaży Forda.

W segmencie aut dostawczych Ford zajął trzecie miejsce w lutym. Ich Transit okazał się bestsellerem marki.

Powoli zbliżamy się do końca pierwszego kwartału. Może w kolejnych miesiącach Ford poprawi swoją pozycję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.