Zablokował korytarz życia. Policja nie miała dla niego litości

Odkąd obowiązuje nowy taryfikator mandatów, policja przestała być pobłażliwa w wielu kwestiach. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który blokował przejazd korytarzem życia. Skończył z mandatem do opłacenia o kwocie wyższej niż najniższa krajowa.

Jazda autostradą A4 na odcinku z Wrocławia do Zgorzelca często zamienia się w regularną walkę o przetrwanie. Dlatego nie dziwią statystyki związane z liczbą wypadków na tej drodze. Kilka dni temu doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych w okolicy Legnicy.

Więcej informacji na temat mandatów znajdziesz na Gazeta.pl

Na miejsce wypadku ruszyli z pomocą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W pewnym momencie mieli spory problem z przedarciem się przez ogromny korek z powodu samochodu ciężarowego, który zablokował drogę, zapominając o korytarzu życia.

Zobacz wideo

Aktualne przepisy nakładają na kierującego obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu. Jak widać, niektórzy nie praktykują tego obowiązku. W związku z tym reakcja policjantów była szybka i kosztowna. Zawodowy kierowca zapłacił mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Nałożona kara jest wyższa niż aktualnie obowiązujące w Polsce, minimalne wynagrodzenie (2363 zł netto), ale w porównaniu z ludzkim życiem i zdrowiem niewiele znaczy. Policjanci przypominają, że takim zachowaniem możemy się przyczynić do utraty czyjegoś życia lub zdrowia. Służby ratunkowe bardzo często mają trudności z dojazdem do miejsca zdarzenia, a w takich sytuacjach liczy się każda sekunda.

Korytarz życia - pamiętaj o zasadach!

Dlatego wraz z Policją apelujemy i przypominamy – gdy widzisz, że droga zaczyna się korkować, zjedź do krawędzi jezdni i pozostaw wolny przejazd środkiem drogi. Pamiętaj również, że pozostawiona przestrzeń musi pozwolić na swobodny dojazd i powrót służb ratunkowych. W tym czasie zabronione jest wykonywanie manewru zawracania oraz opuszczania pojazdu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.