Ford wstrzymuje zamówienia na model Bronco

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów Forda Bronco. Samochód cieszy się ogromną popularnością na amerykańskim rynku. Do tego stopnia, że na początku marca producent zamyka listę z zamówieniami na ten rok.

Kultowy model nie jest jeszcze dostępny na rynku europejskim, ale liczymy, że z czasem się to zmieni. Natomiast w USA bije rekordy popularności. Właśnie dotarły do nas wieści, że lista zamówień do produkcji na rok 2022 zostanie zamknięta na początku marca. Potencjalni klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Więcej informacji motoryzacyjnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Centrala amerykańskiej marki potwierdziła w rozmowach z lokalnymi mediami informację o zatrzymaniu zbierania zamówień przez dilerów. Taki ruch to gwarancja, że wszyscy klienci, którzy zamówili samochody do produkcji w tym roku odbiorą je w tym roku.

Zobacz wideo

Ford zdradził przy okazji delikatną zmianę w specyfikacji. Producent nie będzie już montować fabrycznie folii ochronnych do lakieru z wyjątkiem wersji Wildtrak. Klienci pozostałych wariantów będą musieli wybrać się do dilera i założyć folię we własnym zakręcie.

Przedstawiciele marki podzielili się kilkoma cennymi wskazówkami w kwestii przyszłych zamówień, aby skrócić czas oczekiwania na samochód. Pominięcie zestawu z hakiem holowniczym i hardtopu to dwa sposoby na wcześniejszą realizację zamówienia.

Pakiety cieszą się dużym zainteresowaniem, ale ograniczone dostawy tych elementów są niezależne od Forda. Jako alternatywne rozwiązanie zaproponowano montaż akcesoryjnego haku holowniczego u Dilera po odbiorze samochodu.

Ford Bronco EvergladesAligatory mu niestraszne. Ma wyciągarkę, fajkę i jest drogi

W tym roku klienci mają jeszcze szansę na zdobycie modelu Bronco Raptor. Dilerzy niebawem uruchomią sprzedaż. Co ciekawe, ta wersja trafi priorytetowo do produkcji jeszcze w tym roku. Natomiast lista zamówień do produkcji na 2023 rok ruszy jeszcze w tym roku. Choć oficjalny termin nie został jeszcze ogłoszony – podobnie jak ceny i specyfikacje.

Więcej o: