Motospacer ze Skodą Fabią. Śródmieście i Praga Północ kryją dwa wyjątkowe miejsca

Wraz z przewodnikiem miejskim, Jackiem Dudą, ruszyliśmy w podróż po Warszawie. Zuzanna i Jacek szukali miejsc nieoczywistych i nietuzinkowych. Tym razem nie opuścili miasta, idealnym samochodem była więc nowa Skoda Fabia.

Na Motospacery zaprasza redaktorka Moto.pl Zuzanna Krzyczkowska i Jacek Duda, przewodnik miejski. W każdym odcinku nasza dzielna dwójka jedzie w kilka ciekawych miejsc w Warszawie i okolicach. Często nieznanych, ale zawsze wyjątkowych. Towarzyszy im Skoda. W pierwszym odcinku, w którym ekipa zjechała z utartych, asfaltowych szlaków i nie trzymała się ścisłego centrum. W drugim pojechaliśmy do Żyrardowa. Trzeci odcinek naszych Motospacerów to klimaty typowo miejskie. Odwiedziliśmy Centrum Praskie Koneser oraz Halę Koszyki. Oba miejsca mają bardzo ciekawą historię. Zresztą zobaczcie sami:

Zobacz wideo

Do jazdy po Śródmieściu i Pradze Północ wybraliśmy nową Skodę Fabię. Najnowsza generacja miejskiego bestsellera idealnie odnajduje się w miejskiej dżungli.

Skoda Fabia jest dużym i robiącym solidne wrażenie uniwersalnym autem, które może służyć jako jedyne w rodzinie. Wygląda atrakcyjnie, jej sylwetka jest nowoczesna, ale linie raczej stonowane. Proporcjonalnie zaprojektowane nadwozia sprawia, że na ulicy prezentuje się ładnie. Nowa Fabia sporo urosła. Ma prawie 411 cm długości (+11,1 cm), 178 cm szerokości (+4,8 cm) i 146 cm (-4 cm) wysokości. Rozstaw osi zwiększył się aż o 9,4 cm do 256,4 cm. To dlatego, że aktualna Fabia jest pierwszą skonstruowaną na platformie grupy Volkswagena MQB

- pisał o nowej Skodzie Fabii Łukasz Kifer w swoim teście. Przeskok na nowoczesną platformę sprawił, że Fabia znowu jest w ścisłej czołówce najprzestronniejszych i najpraktyczniejszych miejskich samochodów na rynku. Bagażnik pomieści 380 l, a za kierowcą może wygodnie usiąść wysoka osoba. Jak na małe auto, imponuje także długa lista opcji i wyposażenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.