Wygląda jak Corvette'a, ale nią nie jest. Pochodzi z Japonii

Mitsuoka słynie z do brania różnych japońskich modeli i przekształcania ich w dzieła inspirowane klasyką. Samochody japońskiego projektanta mają zupełnie nową blachę z kilkoma elementami retro.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jedni uwielbiają klasyki z nowoczesnymi rozwiązaniami, inni gardzą takimi przebierankami. Jedno jest pewne Mitsuoka Rock Star to najnowsze dzieło japońskiego projektanta i przypomina Corvette drugiej generacji, ale jest to kopia 1:1.

Zobacz wideo Kierowca chevroleta niemal potrącił dwóch pieszych na przejściu. Teraz szuka go czeska policja

Samochodem bazowym do stworzenia tej wariacji na temat Corvette’y była Mazda MX-5. Pod maską nie ma V8 tylko 1,5 litrowy silnik Mazdy o mocy 131 KM.

Nie ma informacji czy twór ten znajdzie się w sprzedaży poza granicami Japonii, ale pewna sugestia pojawia się już w samej nazwie pojazdu – Rock Star 2.0 LHD Only1 Special.

Wygląda więc na to, że Rock Star jest jedyny w swoim rodzaju i jedyny na świecie. Zarazem kończy serię Rock Star. Pomalowany jest na kolor Ruby Red, a czerwony kolor o nazwie Passion Blood Red pojawia się również we wnętrzu.

Auto kosztuje 85.600 dolarów. Jednak, aby go kupić trzeba było wystartować w loterii, gdzie wpisowe wynosiło 4325 dolarów. Wyniki podane zostaną dziś, a ci którzy nie wygrają otrzymają zwrot pieniędzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.