Odzyskano luksusowe samochody. Współpraca polskich i zagranicznych służb

Lubińscy kryminalni, przy współpracy z policją z całego kraju oraz Europy, a także właścicieli pojazdów, ujawnili i odzyskali 18 luksusowych samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policjanci z wydziału kryminalnego w Lubinie przyjęli zawiadomienie przywłaszczenia 22 pojazdów na szkodę firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów osobowych z siedzibą w Lubinie.

Zobacz wideo Skradziona mazda wróciła do właściciela. 44-latek z zarzutami

Dzięki szybkiej akcji i nawiązaniu współpracy z pokrzywdzonymi oraz z jednostkami policji w kraju i w Europie, udało się odzyskać 18 pojazdów, o łącznej sumie 3 mln zł.

Informacje od lubińskich funkcjonariuszy zostały przekazane do jednostek policji pozwoliły namierzyć przywłaszczone auta. Znajdowały się w Pruszkowie, Brzegu, Oławie, Wrocławiu oraz w Suwałkach. Jak ustalili funkcjonariusze, pozostałe samochody zostały przetransportowane poza granice naszego kraju, między innymi do Niemiec, Litwy, Czech, a nawet Serbii.

W sumie na terenie Polski udało się odzyskać 7 samochodów marki Lexus i jedno Audi. Pozostałe auta zostały zabezpieczone w innych krajach i zostaną przetransportowane do naszego kraju.

Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych pojazdów, a także zatrzymania sprawców kradzieży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.