Mustang Mach-E z funkcją Escape Room. Interaktywne odkrywanie auta

Zamknięci w samochodzie? Ford udostępnia funkcję Escape Room w swoim elektrycznym samochodzie. Gra kontroluje urządzenia w samochodzie i zachęca do interaktywnej przygody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Escape Roomy w ostatnich latach zyskały na popularności. Ford zdecydował się na wprowadzenie tego typu rozrywki do swojego elektrycznego Mustanga Mach-E.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Zabawa o tematyce szpiegowskiej prowadzi graczy przez tajną misję, której celem jest dostarczenie przesyłki. Komunikaty dźwiękowe o kolejnych zadaniach są przekazywane przez głośniki, a elektrycznie regulowane fotele, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, klimatyzacja i reflektory są elementami aktywowanymi podczas rozgrywki lub używanymi przez uczestników, aby uzyskać kolejne wskazówki.

 

Chociaż w założeniu gry Escape Room polegają na niemożliwości opuszczenia pomieszczenia, to osoby grające w Fordzie w każdej chwili mogą opuścić pojazd. Gra oferowana przez producenta może być zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS łączącym się z samochodem za pomocą funkcji CarPlay firmy Apple oraz oprogramowania, którego dostawcą jest Ford.

Jak na razie gra jest jedynie produktem koncepcyjnym. Powstała, aby pokazać, w jaki sposób przez zabawę można pomóc użytkownikom w lepszym poznaniu możliwości samochodu. Daje też wyobrażenie na temat rozwoju aplikacji w przyszłości. Mogą one m.in. bawić lub uczyć kierowców i pasażerów podczas postojów na stacjach ładowania, a także – w dalszej perspektywie – w czasie podróżowania samochodami autonomicznymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.