Oto wnętrze Renault Austral. Na razie w wersji rysunkowej

Renault zaprezentowało szkic wnętrza ich nowego modelu - Austral. Jest to model, który ma zastąpić Kadjara.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Renault Austral ma być następcą modelu Kadjar. Prawdopodobnie zadebiutuje oficjalnie w przeciągu najbliższych tygodni. Teraz Francuzi zaprezentowali szkic wnętrza nowego SUV-a.

Zobacz wideo Czy czterodrzwiowe coupé to dobry pomysł? Recenzja nowego renault

Jak można było przewidzieć, Austral odziedziczył układ ekranów po Megane E-Tech. Widzimy zatem cyfrowy zestaw wskaźników i duży ekran dotykowy OpenR w orientacji pionowej. Według Renault panel w kształcie litery L jest jednym z największych ekranów na rynku, o łącznej powierzchni wyświetlania 24,3 cala.

System obsługuje łączność Android Auto i Apple CarPlay oraz obsługuje Mapy Google. Według producenta, 90 procent funkcji, których większość użytkowników potrzebuje na co dzień, to jedno lub dwa kliknięcia.

Oprócz ekranów widać również kwadratową kierownicę, smukłe otwory wentylacyjne, czerwone akcenty i podświetlenie ambientowe. Widać, że projekt wygląda o wiele nowocześniej niż w Kadjarze. Kabina ma być wyposażona w wiele schowków, które będą w stanie pomieścić w sumie 30 litrów.

Ponoć w zamierzeniu projektantów przy tworzeniu wnętrza przyświecała myśl, by podróżujący czuli się jak w kokonie, żeby czuli się bezpiecznie. W ten sposób dodali poszycia z nakrapianej tkaniny na podsufitce i słupku przedniej szyby oraz wygodniejsze i ergonomiczne siedzenia, ułatwiające pasażerom wzajemną interakcję. Dzięki wyeliminowaniu tunelu z tyłu pasażerowie mają więcej miejsca, a tylna kanapa jest wysuwana i składana.

Renault Austral oparty jest na platformie CMF-CD3 i będzie miał długość 4,51 metra. Będzie oferowany wyłącznie ze zelektryfikowanymi silnikami benzynowymi. Producent rozpoczął już testy na drogach publicznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.