BMW przeprowadza lifting serii 8. Świecący grill i nowa technologia

BMW zaprezentowało facelifting serii 8. Zmianom uległa również odmiana M.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

BMW zdecydowało się na zmiany kosmetyczne w stylistyce serii 8. Pierwsze co się rzuci w oczy to podświetlany grill, nawiązujący do modelu X6.

Zobacz wideo Limuzyna zbyt poważna, a auto sportowe zbyt niewygodne? BMW ma propozycję dla wymagających klientów

Ogólnie rzecz biorąc, to są dosłownie kosmetyczne zmiany. Klienci, którzy zdecydują się na poliftingową serię 8 otrzymają zmienione wloty powietrza, nową paletę kolorów i zaktualizowaną gamę felg. Ponadto warianty M850i ??zyskują aerodynamicznie lusterka M oraz opcję umieszczenia na masce, bagażniku i kołach klasycznych logo BMW Motorsport na cześć 50. rocznicy BMW M.

W kabinie również wprowadzono zmiany, ale są niemal nie do zauważenia. Powiększono ekran od multimediów, który ma 12,5 cala. Dotychczas montowano ekran 10,25 cala.

BMW zdecydowało się skasować zwykłe M8 i oferować będzie wyłącznie wersję M8 Competition. W przeważającej części zmiany są takie same jak w standardowej serii 8. Jedynie grill ma być bardziej agresywny.

Gdzie indziej pojawiły się nowe wstawki M Shadowline w reflektorach i nowe kubełkowe fotele M Carbon. Posiadają regulację ogrzewania i mocy oraz podświetlane znaczki „M8" na zagłówkach. Kupujący znajdą również zmienioną tapicerkę, a także Alcantarę na desce rozdzielczej i górnych panelach drzwi.

Moc zapewnia 4,4 L silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który rozwija 625 KM i moment obrotowy 749 Nm. Jest on połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła M xDrive, który umożliwia pojazdowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 3 s.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.