Karambol w Czechach. 16 ciężarówek zderzyło się na autostradzie

Wielki karambol na autostradzie w Czechach. Długość? 150 metrów samych uszkodzonych samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wczoraj doszło do poważnego karambolu na czeskiej autostradzie D5 między Pilznem a Pragą. Zderzyło się tam kilkadziesiąt pojazdów.

Zobacz wideo Autostrada zmieniła się w stos spiętrzonych aut. Karambol na prawie 100 aut w USA

Powodem wypadku była zła pogoda. Chwilę przez zapoczątkowaniem kraksy pogorszyły się warunki atmosferyczne, przez co kierowcy tracili panowanie nad swoimi pojazdami. Również kierowcy ciężarówek.

 

Początkowo informacje, które spływały mówiły o zderzeniu się 10 ciężarówek i kilkunastu aut osobowych. Ostatecznie jednak okazało się, że w zdarzeniu brało 36 pojazdów, w tym 16 ciężarówek.

Była to trudna akcja dla Straży Pożarnej, która musiała sprawdzić każdy wrak pod kątem osób poszkodowanych i zabezpieczyć je przed pożarem. W sumie podzielono auta na trzy grupy. Została zamknięta także droga biegnąca w drugą stronę – zorganizowano tam lądowisko dla helikoptera. Ściągnięto również autokar, który miał za zadanie zająć się osobami, które nie wymagały opieki lekarskiej.

W karambolu poszkodowanych zostało 6 osób. Dwie z nich wymagały transportu lotniczego do szpitala w Pradze. Trzy skierowano do lokalnego szpitala, a jedną udało się opatrzyć na miejscu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.