S17 w woj. lubelskim. Coraz bliżej do budowy dwóch odcinków

GDDKiA złożyło wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S17.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

GDDKiA złożyło papiery o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy dwóch odcinków drogi S17. Dokładniej chodzi o fragmenty Łopiennik - Krasnystaw i Zamość Sitaniec - Zamość Wschód.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Jak na razie wspomniane odcinki są na etapie przygotowawczym. Docelowo będą miały przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami awaryjnymi. Droga ta przebiegać będzie nowym śladem. W ramach inwestycji powstaną m.in. obiekty inżynierskie, w tym węzeł drogowy Zamość Północ, drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także urządzenia ochrony środowiska. 

Odcinek Łopiennik - Krasnystaw, o długości ok. 9,6 km, będzie rozpoczynać się za węzłem Łopiennik. Następnie, za Łopiennikiem Górnym, trasa ekspresowa przybliży się do obecnej drogi krajowej nr 17 i przebiegać będzie wzdłuż niej. Dalej od zachodniej strony ominie cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, położony w lesie w Łopienniku Górnym, a także zabudowania w miejscowości Zakręcie.

Z kolei odcinek Zamość Sitaniec - Zamość Wschód będzie liczył ok. 12 km. Planowana trasa omija Zamość po północno-wschodniej stronie. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 843 zaplanowano węzeł Zamość Północ. Następnie droga przetnie istniejącą linię kolejową w okolicach miejscowości Reforma. Odcinek kończyć będzie się w okolicach Kolonii Jarosławiec, przed węzłem Zamość Wschód.

Decyzja Środowiskowa jest bardzo ważna dla inwestycji. To ona akceptuje przebieg trasy i dzięki niej można złożyć wniosek do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.